Przed zgłoszeniem atrakcji przeczytaj najczęściej pojawiające się pytania i odpowiedzi na nie, pomogą Ci one w wypełnieniu formularza. Dodatkowe podpowiedzi znajdują się również przy wszystkich polach widocznych w formularzu zgłoszeniowym.

Czym jest prelekcja/po co zgłaszać punkt programu?
Prelekcja to przynajmniej 50-ciominutowe wystąpienie jednej lub większej liczby osób na zaproponowany przez nie temat. Dlatego, jeśli chciałbyś podzielić się z uczestnikami Pyrkonu swoją wiedzą na jakikolwiek temat związany z fantastyką - dobrze trafiłeś!

Jak zgłosić prelekcję?
Wystarczy, że przejrzysz FAQ i na dole strony znajdziesz link do specjalnego formularza stworzonego dokładnie w tym celu.

Do kiedy mogę zgłaszać punkty programu?
Formularz będzie dostępny na stronie do 19 lutego.

Jak długie muszą być prelekcje?
Standardowa długość to 50 min, układ godzinowy daje nam wtedy 10 min na wymianę uczestników na sali. Jednak masz również możliwość zgłosić prelekcje dłuższą, trwającą 1:50 h.

Co mam wpisać w zgłoszeniu?
Podpowiedzi do pól znajdziesz po najechaniu kursorem na znak zapytania znajdujący się przy każdym punkcie w formularzu.

Co muszę przygotować do prelekcji?
Wszystkie materiały, które będziesz wykorzystywał/a podczas prelekcji, musisz mieć ze sobą, np. prezentację, wydruki, kostki.

W ile osób możemy prowadzić prelekcję?
Jeżeli jest to prelekcja w formie wykładu, to sugerujemy 2 osoby. Z naszego doświadczenia wynika, że takie prelekcje są dużo bardziej dynamiczne i dzięki temu ciekawsze dla uczestników. Maksymalna liczba to 4. prelegentów. W sprawie większych atrakcji proszę pisać bezpośrednio do organizatora danego bloku w celu ustalenia szczegółów.

Co dostanę za zrobienie prelekcji?
Jedna prelekcja to 50% zniżki od kwoty pełnej akredytacji. Każdy prelegent otrzymuje również możliwość rejestracji na 3 prelekcje spośród naszych wyborów, zapewniając sobie w ten sposób pewność dostania się na salę. Większa liczba wystąpień nie zwiększa liczby prelekcji, na które można się zarejestrować.

Wszyscy otrzymamy zniżkę?
50% zniżki jest przydzielone do jednego punktu programu, rozdzielić można ją dowolnie pomiędzy prelegentów.

Czy zniżki się sumują?
Tak, dzięki temu po przyjęciu przez nas 2 prelekcji, możesz otrzymać wejściówkę na Pyrkon za darmo.

Jakie zniżki przysługują za prowadzenie larpa?
Każdy larp to 100% zniżki dla 2 osób, w wypadku większej liczby prowadzących jest możliwość podzielenia zniżki miedzy wszystkich prowadzących, jednak sumarycznie nie przekroczy ona 200%.

Moje zgłoszenie zawiera błąd/chcę dokonać w nim zmiany. Jak to zrobić?
W razie potrzeby dokonania jakiejkolwiek korekty prosimy o kontakt z opiekunem danego bloku, do którego zgłosiło się prelekcję.

Kiedy dostanę informację o tym, czy mój punkt programu został przyjęty?
Z końcem lutego odpowiemy na wszystkie zgłoszenia.

Muszę odwołać swój punkt programu. Jak to zrobić?
Daj nam znać tak szybko, jak możesz! Napisz na program@pyrkon.pl, będzie wymagało to od nas znalezienie zastępstwa z listy rezerwowej.

Wypełniłem/am zgłoszenie na punkt programu. Co teraz?
Teraz musisz nam dać trochę czasu na zapoznanie się ze zgłoszeniem, z końcem lutego otrzymasz informację, czy prelekcja została przyjęta do programu Festiwalu.

Czy na Pyrkonie jest osobna kasa dla prelegentów?
Tak, jest.

Wszystko jasne, wypełnij formularz!