Blok dla początkujących

To miejsce nie tylko dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z fantastyką. Możesz wiedzieć wszystko na temat literatury, ale nie mieć pojęcia, czym są larpy i RPG. W bloku dla początkujących poznasz podstawy, które będziesz mógł rozwijać w innych blokach na Pyrkonie.

 

 

Blok Planszówkowy

Każdą wolną festiwalową chwilę można wypełnić wciągającymi rozgrywkami w Games Roomie. Znajdziesz tu wszelkiego rodzaju gry planszowe i karciane, bitewniaki, graczy do rozgrywki, turnieje z nagrodami, krótko mówiąc - niekończącą się zabawę. Zapraszamy 24h/dobę!

 

 

Blok Gier Bitewnych

Blok Gier Bitewnych pozwoli uczestnikom zapoznać się zarówno z grami bardzo popularnymi, jak i z tytułami, o których zapewne jeszcze nie słyszeli. Morze malowanych figurek, piękne makiety, nauka gry i malowania - to wszystko czeka właśnie tutaj. Do tego konkurs malarski i wystawa prac. Zapraszamy do świata miniaturowych pól bitewnych!
 

 

Blok gier elektronicznych

BGE to blok nastawiony nie tylko na prezentację gier oraz turnieje, ale przede wszystkim na graczy. To prelekcje prowadzone przez ludzi z branży gier, panele dyskusyjne i pokazy najpopularniejszych gier. Sięgamy w nim po zabytki elektronicznej rozrywki, odkurzamy stare tytuły oraz udostępniamy możliwość pogrania w nie przez sieć. Zapewniamy rozrywkę zarówno miłośnikom e-sportów, casual-gamerom, jak i starszym graczom wspominającym z nostalgią tytuły z lat 90-tych
 

Blok gier karcianych

Blok gier karcianych to turnieje, warsztaty i wiele godzin grania zarówno w klasyki, jak i najnowsze tytuły. Tasuj, rozdawaj, dobieraj i zagrywaj poznając jednocześnie nowych ludzi i najnowsze publikacje.Blok dziecięcy

Po raz szósty zapraszamy na Blok Dziecięcy Pyrkonu. Tutaj najmłodsi uczestnicy (do 4 lat) wraz z jednym ze swoich opiekunów będą mieli dostęp do różnych atrakcji. Odbywające się w Pyrkąciku warsztaty, prelekcje i spotkania pozwolą młodszym uczestnikom (od 4 do 12 lat) poznać fantastykę w licznych jej odmianach. Zaś w Świetlicy Fantastycznej dzieci będą mogły obejrzeć interesujące pokazy. Wszystkiego doglądać będą doświadczeni opiekunowie i animatorzy.

 

Blok integracyjny

Pyrkon to przede wszystkim jego uczestnicy. Poznaj barwny, kolorowy tłum, zintegruj się w rytmie muzyki podczas wieczornej imprezy, przebiegnij przez cały teren Pyrkonu w kolorowym korowodzie i poznaj najfantastyczniejszych ludzi z całej Polski!

Blok filmowo-serialowy

To blok dla fanów najpopularniejszych seriali oraz produkcji filmowych. Będą dyskusje, spotkania z twórcami oraz projekcje. Znajdą tutaj coś dla siebie zarówno wierni fani konkretnych tytułów, jak i osoby, które dopiero zaczynają zagłębiać się w tematykę fantastycznych filmów.

Blok anglojęzyczny

Blok Anglojęzyczny na Pyrkonie dotyczy wszystkich zagadnień związanych z szeroko rozumianą fantastyką: literaturą, filmem oraz grami komputerowymi. Jest to blok, który obok spotkań z zagranicznymi autorami, w całości prowadzony jest w języku angielskim.

Blok literacki

Blok Literacki oferuje ogrom punktów programu - spotkań autorskich, paneli dyskusyjnych i prelekcji. To miejsce inspirujących spotkań miłośników fantastyki z pisarzami, redaktorami i wydawcami. Na bogatych listach gości i prelegentów znajdziecie zarówno międzynarodowe sławy, jak i obiecujących debiutantów. Blok literacki to również miejsce fantastycznych i wyczekiwanych przez wszystkich premier .


 

Blok naukowy

Jeśli zawsze chciałeś wiedzieć, ile prawdy tkwi w opowiadaniach science-fiction, blok naukowy jest dla ciebie odpowiednim miejscem. Zgłębimy tajniki fikcyjnych technologii z kosmosu, etnologii obcych planet oraz współczesnych osiągnięć nauki.  

Blok RPG-owy

Dzielni wojowie oraz poszukiwacze przygód - zapraszamy do bloku RPG-owego! Uczestnicy Pyrkonu mogą wziąć udział w licznych prelekcjach i warsztatach. Przede wszystkim jednak w ramach bloku RPG-owego odbędą się sesje. A wszystko to trwać będzie 24 godziny na dobę! 
Blok larpowy

Zapraszamy do całodobowego Bloku larpowego. Zapewniamy rozrywkę doświadczonym larpowcom, którzy mogą skorzystać z bogatej oferty gier odbywających się podczas Pyrkonu. Początkującym amatorom tego rodzaju rozrywek proponujemy prelekcje o graniu, prowadzeniu oraz przygotowaniu się do larpów. Nasz festiwal jest również miejscem pierwszego polskiego konkursu larpowego Złote Maski.Blok komiksowy

Zajrzymy do każdego kąta świata komiksu. Odświeżymy stare tytuły, przyjrzymy się popularnym i zapomnianym komiksom. Blok jest zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych. Nie zabraknie również gości związanych ze światem komiksu.Blok mangi & anime

To tutaj można porozmawiać o ukochanych tytułach, wymienić się poglądami odnośnie kreski mangaków czy posłuchać historii o japońskich duchach. Prelekcje, pokazy, warsztaty, a wszystko to związane z Krajem Kwitnącej Wiśni.Blok konkursowy

Jeśli chcesz pochwalić się olbrzymią wiedzą, kreatywnością, umiejętnościami aktorskimi lub improwizacyjnymi, to miejsce w sam raz dla ciebie. Poza satysfakcją z dobrze wykonanej roboty, możesz obłowić się w PyrFunty, które wymienisz na nagrody w naszym PyrSklepiku.
Regulamin konkursów na Festiwalu Fantastyki Pyrkon 2017

 Fantasium Suburbium (Blok festiwalowy)

Nie samymi prelekcjami żyje uczestnik Pyrkonu. W bloku festiwalowym odnajdziecie takie atrakcje, jak warsztaty ze sztuk walki oraz tańca, ciekawe pokazy, a także wystawy prac fandomowych artystów. Fantasium Suburbium to również niesamowite wioski, które pozwolą Wam wejść na chwilę do świata wikingów, rzeczywistości po wybuchu atomowym czy średniowiecznej osady. Gwarantujemy niezapomniane przeżycia!