Blok Gier Elektronicznych jest stale rozrastającą się częścią Pyrkonu. Skupia się na rozrywce, która z fantastyką przenika się od samego początku. Gry komputerowe, mobilne, konsolowe - to one przykuwają nas na wiele godzin, pozwalają eksplorować fantastyczne światy i stawiać czoło innym graczom. Dla fanów Gier Elektronicznych przygotowaliśmy następujące strefy:

 

Pawilon 5A

Hala Bloku Gier Elektronicznych

Pawilon 5A jest w całości dedykowany elektronicznym rozrywkom i atrakcjom. Mieści się tu Scena Bloku Gier Elektronicznych, Strefa Gier Retro, Strefa Indie, Strefa Wolnego Grania oraz stoiska wystawców związanych z branżą gier elektronicznych.
Godziny otwarcia pawilonu są takie same jak hali Krainy Wystawców.
Poza pawilonem 5A na fanów gier komputerowych i konsolowych czekają sala prelekcyjna Bloku Gier Elektronicznych i Game-Jam w pawilonie 7.

Turnieje

E-sport to już prawdziwa dyscyplina sportowa z własnymi gwiazdami, mistrzostwami, pucharami i oczywiście nagrodami. Na Pyrkonie możesz wziąć udział w turniejach najpopularniejszych gier albo obserwować komentowane na żywo rozgrywki. Więcej informacji o turniejach e-sportowych na Pyrkonie już wkrótce.

Retro Gaming

Lubicie stare gry? My owszem, dlatego strefa gier retro to stały punkt w Bloku Gier Elektronicznych. Wąsaty hydraulik ratujący księżniczkę? Strzelanie do nadlatujących hord kosmitów? Walka ze świniopodobnymi obcymi? To wszystko w strefie retro jest jak najbardziej możliwe. Z łezką nostalgii przypomnimy sobie tytuły, w które graliśmy całe dekady temu.

Indie Games

Gry niezależne to tytuły tworzone przez pasjonatów, zapaleńców oraz małe studia bez wsparcia wielkich firm wydawniczych. Domeną indie są nowatorskie pomysły, ciekawe modele rozgrywki i nietypowa tematyka.
Chcecie zobaczyć pomysłowe gry? Zapraszamy do pyrkonowej Strefy Indie.

Konsolowe wolne granie

Jesteście fanami Scorpiona lub Sub-Zero? Lubicie Jina Kazamę? A może po prostu uwielbiacie konsole i chcecie odwiedzić strefę w całości im poświęconą? To miejsce dla Was. Tutaj możecie przyjść, spotkać innych miłośników swoich ulubionych postaci i tytułów oraz świetnie spędzić czas, grając w całą gamę fantastycznych gier konsolowych udostępnianych przez firmy Mobisoft i BuddaPlay. 

Stoiska wystawców

Jeśli planujecie zakupy na Pyrkonie, to jest miejsce, którego szukacie. Na stoiskach wystawców możecie nie tylko pograć w gry, ale też nabyć wybrane tytuły oraz najróżniejsze gadżety, plakaty i rysunki z nimi związane.

Pawilon 7

Prelekcje Bloku Gier Elektronicznych

Chcesz dowiedzieć się więcej o grach i ich tworzeniu? Szukasz okazji do spotkania youtuberów i blogerów gamingowych na żywo? Salę Blok Gier Elektronicznych - prelekcje znajdziesz na piętrze pawilonu 7.

P-Jam

P-Jam – czyli game-jam po pyrkonowemu! Poznańska Gildia Graczy organizuje konkurs, w którym uczestnicy zmierzą się z zadaniem stworzenia gry elektronicznej na zadany temat. Rywalizacja potrwa 24 godziny i odbędzie się tu na miejscu, podczas Pyrkonu.  
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej zajrzyj na wydarzenie P-Jamowe na facebooku:
www.facebook.com/events/908434139259062/

P-Jam