Blok Festiwalowy

Milivoj Ćeran

Milivoj Ćeran

Urodzony 21.10.1978 roku chorwacki rysownik i ilustrator, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Zagrzebiu (1997), współpracujący m.in z Blizzard Entertainment oraz Sony Entertainment. Jego prace znane są zwłaszcza fanom takich gier jak World of Warcraft, Hearthstone czy Dungeons & Dragons oraz uczestnikom konwentów fantastyki: m.in. San Diego Comic Con czy Sferakon. Obecnie także wykładowca Szkoły Sztuki Stosowanej w Zagrzebiu.

Blok Komiksowy

James Tynion IV

James Tynion IV

James Tynion IV jest scenarzystą znanym z pracy nad komiksem BATMAN/TEENAGE MUTANT NINJA TURTLES (DC Comics/IDW Publishing), który trafił na listę bestsellerów New York Timesa. Obecnie pisze ukazującą się co dwa tygodnie serię DETECTIVE COMICS, kluczową pozycję DC Comics w ramach inicjatywy Rebirth. Jego dorobek to także inne serie z związane z Batmanem, a także tytuły THE WOODS, THE BACKSTAGERS oraz MEMETIC dla BOOM! Studios. Mieszka i pracuje w Los Angeles. Autor zdjęcia: Gregory Shutters

Blok Literacki

Robert M. Wegner

Robert M. Wegner

Debiutował w 2002 roku opowiadaniem Ostatni lot Nocnego Kowboja. Jego debiutem książkowym był wydany w 2009 zbiór "Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Północ-Południe". W 2012 roku ukazała się jego pierwsza powieść – "Niebo ze stali", osadzona w zarysowanych wcześniej realiach Meekhanu. Pięciokrotnie zdobył Nagrodę im. Janusza A. Zajdla, przy czym w 2012 i 2015 roku został podwójnym laureatem (za powieść i opowiadanie). Otrzymał też dwukrotnie Srebrne Wyróżnienie Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego – za powieści: "Niebo ze stali" (w 2013 r.) i "Pamięć wszystkich słów" (w 2016 r.). Na Euroconie w 2014 r. uzyskał nagrodę Europejskiego Stowarzyszenia Science Fiction (ESFS) dla najbardziej obiecującego młodego twórcy – Encouragement Award. Mieszka i pracuje na Śląsku. Mówi o sobie: „mąż wspaniałej kobiety, ojciec dwu ślicznych, inteligentnych i złośliwych bestii, które zwą się córkami”. Hobbystycznie czyta książki – najróżniejsze – ogląda filmy – również różne, od fantastyki, poprzez kryminały, filmy psychologiczne, po anime. Przede wszystkim pisze, choć utrzymuje siebie i rodzinę z pracy pozaliterackiej. W szufladzie kurzy się dyplom studiów wyższych, ale – twierdzi – „jak większość absolwentów w naszym kraju, mogę go używać jako podpórki pod szafę”. Ściśle oddziela życie prywatne od przyjemności i hobby jakim jest pisanie, m.in. dlatego pisze pod pseudonimem.

Blok RPG

Michael Pondsmith

Michael Pondsmith

Amerykański projektant gier RPG, planszowych i wideo. Najbardziej znany jest ze swojej pracy dla wydawcy R. Talsorian Games. Tam od czasu założenia firmy w 1984 rozwinął większość jej linii RPG. Pondsmithowi przypisuje się autorstwo wielu linii RPG. Tworzył między innymi Mekton (1984), Cyberpunk (1988) i Castle Falkenstein (1994). Był wykładowcą na DigiPen Institute of Technology. Miał też udział w tworzeniu podręczników do Forgotten Realms i Oriental Adventures dla Dungeons & Dragons. Pracował na różnych stanowiskach w branży gier wideo. Jest także autorem lub współtwórcą kilku gier planszowych.