Blok Literacki

Michał "Michał" Protasiuk

Michał "Michał" Protasiuk

Polski pisarz fantastyki. Pochodzi z Siedlec, studiował i mieszkał w Poznaniu, od 2011 r. mieszka i pracuje w Warszawie. Związany z poznańskim klubem fantastyki „Druga Era” oraz fanzinami „Inne Planety” i „deZinformator”. Debiutował w 2003 r. opowiadaniem Projekt Golgota na łamach „Science Fiction”. Publikuje również teksty krytyczne w „Czasie Fantastyki”. W 2006 r. ukazała się jego debiutancka powieść Punkt Omega. Za drugą powieść Struktura w 2010 r. otrzymał nagrodę główną Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego. W 2012 r. ponownie wyróżniony w konkursie im. Jerzego Żuławskiego za trzecią powieść - Święto rewolucji. W 2014 r. wydał kolejną powieść Ad Infinitum.

Punkty programowe

 • (So, 29 kwietnia, 16:30, Literacka 1): [Panel] Żyć bez Ciebie nie mogę! Więcej
 • (Nd, 30 kwietnia, 11:00, Literacka 2): Przewidywanie przyszłości - krótki poradnik Więcej
Wojtek Sedeńko

Wojtek Sedeńko

Wydawca, krytyk literacki, redaktor ponad 400 książek, selekcjoner licznych antologii, organizator konwentów, animator ruchu fanowskiego w Polsce, pomysłodawca i koordynator Encyklopedii Fantastyki. Dziennikarz współpracujący m.in. z "Nową Fantastyką", "Przeglądem Technicznym", "Gazetą Olsztyńską", "Gazetą Wyborczą", "Tygodnikiem Powszechnym". Założyciel kwartalnika "SFinks". Animator ruchu fanowskiego. Dzięki jego staraniom Polskę odwiedzili m.in. tacy pisarze i artyści jak George R. R. Martin, Robert Silverberg, John Crowley, Brian W. Aldiss, Marina i Siergiej Diaczenko, Thomas R. P. Mielke, Andreas Eschbach, Pat Cadigan, H. L. Oldi, Andriej Bielanin, Andriej Łazarczuk, Chris Achilleos, David Weber.

Punkty programowe

 • (Pt, 28 kwietnia, 15:30, Literacka 1): Alternatywne sposoby wydawania w dobie kryzysu Więcej
 • (Nd, 30 kwietnia, 12:30, Literacka 1): Światy fantastyczne Edgara Rice Burroughsa Więcej
Szymon "Simon Zack" Żakiewicz

Szymon "Simon Zack" Żakiewicz

Urodzony w 1979 roku. Pisarz, miłośnik fantastyki w każdej postaci, weteran RPGów i planszówek. Stały bywalec imprez fantastycznych, niezmordowany prelegent, wiecznie zaangażowany twórca konwentowych atrakcji. Miłośnik kina, filmów lat 80. oraz 90. i muzyki synthwave. Cthulhu geek, Trekkie i Browncoat całym sercem.

Punkty programowe

 • (So, 29 kwietnia, 22:00, Naukowa): You know nothing! Intrygujące dewiacje seksualne Więcej
 • (So, 29 kwietnia, 21:00, Filmowo-Serialowa): ALIEN - fascynująca saga Xenomorfa Więcej
 • (So, 29 kwietnia, 10:00, Warsztat 15): Warsztaty tworzenia najlepszych prelekcji Więcej
 • (Nd, 30 kwietnia, 11:00, Filmowo-Serialowa): Arnold Schwarzenegger - tytan kina fantastycznego Więcej
Marcin Przybyłek

Marcin Przybyłek

Znany także jako Martin Ann Drimm, lekarz medycyny, wieloletni pracownik koncernu farmaceutycznego, trener i konsultant biznesowy. Autor największej polskiej sagi science fiction „Gamedec”, antyporadnika dla menadżerów „Sprzedaż albo śmierć?!”, antykorporacyjnego futurystycznego kryminału „CEO Slayer” powieści „Kalina i Kaj. Książka teoretycznie dla dzieci”, zbioru anegdot dla graczy „Grao Story” oraz pseudopatriotycznej epopei „Orzeł Biały”. Od lat zainteresowany psychologicznym, technologicznym oraz finansowym rozwojem ludzkości, rozwija swoje wizje w książkach, wykładach i podczas szkoleń. Od trzydziestu lat w związku z żoną Anną, z którą mają piętnastoletnią córkę, Kalinę.

Punkty programowe

 • (Nd, 30 kwietnia, 15:30, Literacka 1): Rozwój poprzez kryzys w lit., komiksie i filmie SF Więcej
 • (So, 29 kwietnia, 22:00, Aula 2): Miłość i seks – jak wywołać prawdz. emocje w lit.? Więcej
 • (Nd, 30 kwietnia, 14:30, Aula 2): [Panel] Literatura a gry Więcej
 • (So, 29 kwietnia, 16:30, Literacka 1): [Panel] Żyć bez Ciebie nie mogę! Więcej
 • (So, 29 kwietnia, 18:00, Literacka 2): [panel] Awanturnicy, złodzieje, wszelkie szumowiny Więcej
 • (Pt, 28 kwietnia, 17:00, Sala Ziemi): [Panel] Trup ściele się gęsto... Więcej
 • (Nd, 30 kwietnia, 12:00, Literacka 2): [Panel] Podbić świat! Więcej
Monika "Karylla" Brzóstowicz-Klajn

Monika "Karylla" Brzóstowicz-Klajn

Literaturoznawca, adiunkt w Instytucie Filologii Polskiej UAM. Pracując nad rozprawą o polskim socrealizmie, zajęła się opisem fantastyki naukowej i tradycją utopii w okresie stalinowskim („Tomasz Morus w mundurku pioniera, czyli utopia i utopizm w polskim socrealizmie”, 2012). Obecnie pracuje nad problematyką różnorakich związków między literaturą fantastyczną a historią i w ramach tych badań opublikowała kilka artykułów. Jest też współautorką „Małej encyklopedii obciachu”.

Punkty programowe

 • (Pt, 28 kwietnia, 17:30, Literacka 1): Kopciuszek w różnych odsłonach Więcej

Blok Komiksowy

Krzysztof "Lokus" Tymczyński

Krzysztof "Lokus" Tymczyński

Rob LiefeldDCManiaka. Gdy wyobrazicie sobie wszystko co najgorsze i umieścicie to w jednej osobie, otrzymacie esencję jego jestestwa. Dużo warczy, czasem ugryzie, non-stop marudzi, a ponieważ nikt go nie lubi, to siedzi dużo przy komputerze jak ten cholerny no-life i psuje DCManiaka. Jego marzeniem jest wykopać z dna Antarktydy własne Gwiezdne Wrota i przenieść się do świata, gdzie będzie czczony jak bóg, emitowany jest trzeci sezon STARGATE: UNIVERSE oraz w miarę tanio docierać będą dostawy komiksów. Nigdy, przenigdy nikomu o tym nie wspominał, ale nie lubi Marvela.

Punkty programowe

 • (Pt, 28 kwietnia, 17:00, Komiks): Wszystkie dzieci Roberta Kirkmana Więcej
 • (So, 29 kwietnia, 10:30, Konkursowa 1): Czy jesteś prawdziwym DCManiakiem? Więcej
 • (So, 29 kwietnia, 21:00, Komiks): Darwyn Cooke - legenda i inspiracja Więcej
Angelika "Endzii" Kula

Angelika "Endzii" Kula

Cosplayerka z siedmioletnim stażem, licencjonowany dziennikarz z wielkim zamiłowaniem do wszystkiego, co związane z popkulturą. W fandomowych kręgach obraca się już od dziesięciu lat występując na scenie, prowadząc panele dyskusyjne i warsztaty. Mocno związana ze światem komiksów z uniwersum DC i Marvela.

Punkty programowe

 • (So, 29 kwietnia, 19:00, Komiks): Komiksowa galera shipów Więcej
Julian "J.J." Jeliński

Julian "J.J." Jeliński

Broda z kosmosu na stałe rządząca na brodatym kanale YouTube. Jeden z trzech fanów Black Panthera i Luke'a Cage'a w Polsce. Obrońca romantyzmu KillerCroca i jeden z nielicznych, dla których Suicide Squad był gorszym filmem od Batman v. Superman. Gdy nie gada, nie pisze lub nie nagrywa o popkulturze to zdarza mu się uśpić kogoś filozofią polityczną niczym wielki, brodaty Jigglypuff.

Punkty programowe

 • (Nd, 30 kwietnia, 16:00, Komiks): Czy 11 września 2001 zmienił świat komiksów? Więcej
 • (So, 29 kwietnia, 15:00, Komiks): Make Wakanda Great Again! Poznajcie Black Panthera Więcej
Jakub "Bazukinier" Wieczorek

Jakub "Bazukinier" Wieczorek

Członek Stowarzyszenia Badaczy Popkultury "Trickster", tłumacz, początkujący badacz komiksu, amator obserwacji rzeczywistości, dyskusji w Internecie i prostych dowcipów słownych. Nieprofesjonalny i zupełnie okazjonalny bloger. Pochłaniacz popkultury w ilościach masowych, bez względu na formę, choć z różnych przyczyn obecnie skupia się komiksach Marvela. Istnieje w ciągłym stanie kryzysu tożsamości w temacie określenia swojego ulubionego bohatera, cyklu bądź gatunku.

Punkty programowe

 • (So, 29 kwietnia, 17:00, Komiks): A Brief History of Spider-Man Movies Więcej
 • (Pt, 28 kwietnia, 20:00, Komiks): O komedii w Marvelu bez Deadpoola Więcej
Jędrzej "Yen" Chojnacki

Jędrzej "Yen" Chojnacki

Cześć, nazywam się Jędrzej, mieszkam i pracuję jako grafik w Krakowie. Od ponad 10 lat chodzę po konwentach opowiadając o komiksach, animacji i popkulturze japońskiej. Należę do Krakowskiego Stowarzyszenia Komiksowego, z którym współpracuję przy Krakowskim Festiwalu Komiksu. W wolnych chwilach rysuję przygnębiająco żartobliwe paski komiksowe.

Punkty programowe

 • (Pt, 28 kwietnia, 19:00, Komiks): Superman z Tel-Awiwu Więcej
 • (So, 29 kwietnia, 18:00, Komiks): Komiksy w narzeczu San Escobar Więcej
Damian "Damex" Maksymowicz

Damian "Damex" Maksymowicz

Wychowany z książką literaturożerca, nałogowy czytelnik komiksów. Wielbiciel: pizzy, filmów Tima Burtona (tych sprzed 2010 roku), humoru ze Świata Dysku, klocków LEGO i szeroko pojętej popkultury. Czasami udaje, że jest normalny, ale szybko się nudzi i wraca do bycia sobą.

Punkty programowe

 • (So, 29 kwietnia, 10:00, Komiks): LUCYFER Careya: wolny brak woli zbuntowanego syna Więcej
Radosław "Gamart" Pisula

Radosław "Gamart" Pisula

Całkowicie pożarty przez popkulturę. Poświęcił studia na analizowanie kina Johna Woo i Johna Carpentera, a obecnie w ramach doktoratu pisze monografię Waltera Hilla. Zjada wszystko, co zapisano na celuloidzie i nośnikach cyfrowych – szczególnie wszelkiej maści horrory oraz klasyczne kino amerykańskie. Bada również komiks – głównie jankeski mainstream, który uważa za kopalnię wątków socjologicznych, psychologicznych i narkotyczno-filozoficznych. Tłumacz (m.in. „Władca Umysłów z Marsa”, „Płoń wiedźmo, płoń”, „Hell'sAngels. Anioły piekieł”), redaktor (m.in. „Niezwykła Historia MarvelComics”, „Real Madryt. Królewska historia najbardziej utytułowanego klubu świata”). Współpracownik wydawnictw SQN, Niebieska Studnia i Dobre Historie. Obecnie pisuje m.in. dla "Nowej Fantastyki", www.film.org.pl, artPAPIER i "Zeszytów Komiksowych". Współprowadzi popkulturowy blog „Brody z kosmosu”. Przez kilka lat odpowiadał na www.marvelcomics.pl za dział poświęcony Avengers. Uwielbia Grace Kelly, Nikolę Teslę oraz Godzillę – najlepiej, gdy pojawiają się w tym samym filmie. Kocha swoją dziewczynę.

Punkty programowe

 • (So, 29 kwietnia, 12:00, Komiks): Batman z gnatem: Złota Era vs współczesność Więcej

Blok Filmowo-Serialowy

Szymon "Simon Zack" Żakiewicz

Szymon "Simon Zack" Żakiewicz

Urodzony w 1979 roku. Pisarz, miłośnik fantastyki w każdej postaci, weteran RPGów i planszówek. Stały bywalec imprez fantastycznych, niezmordowany prelegent, wiecznie zaangażowany twórca konwentowych atrakcji. Miłośnik kina, filmów lat 80. oraz 90. i muzyki synthwave. Cthulhu geek, Trekkie i Browncoat całym sercem.

Punkty programowe

 • (So, 29 kwietnia, 22:00, Naukowa): You know nothing! Intrygujące dewiacje seksualne Więcej
 • (So, 29 kwietnia, 21:00, Filmowo-Serialowa): ALIEN - fascynująca saga Xenomorfa Więcej
 • (So, 29 kwietnia, 10:00, Warsztat 15): Warsztaty tworzenia najlepszych prelekcji Więcej
 • (Nd, 30 kwietnia, 11:00, Filmowo-Serialowa): Arnold Schwarzenegger - tytan kina fantastycznego Więcej
Magdalena "Cathia" Kozłowska

Magdalena "Cathia" Kozłowska

Magda Kozłowska, znana szerzej jako Cathia - fandomowe ostrogi zdobywała na konwentach już 19 lat temu, Redaktorka Star Wars Extreme i apologetka Imperium oraz Ciemnej Strony Mocy. Wierna minionka Crowleya, Króla Piekieł, wytrawna znawczyni serialu Supernatural (choć czasem twierdzi, że to już syndrom sztokholmski) i koneserka talentu Petera Cushinga. Na głowie nosi wianek, w głowie ma ogromną wiedzę na temat wszystkiego, co ją pasjonuje, a poznacie ją po szerokim uśmiechu, bo to prawdopodobnie najbardziej pozytywna istota, jaką spotkacie w dowolnym fandomie.

Punkty programowe

 • (So, 29 kwietnia, 12:00, Filmowo-Serialowa): Jak utrzymać władzę nad Galaktyką? TEGO nie rób! Więcej
 • (Nd, 30 kwietnia, 10:00, Filmowo-Serialowa): Ale jaja! Easter eggi w serialu Supernatural Więcej
 • (Pt, 28 kwietnia, 20:00, Konkursowa 2): Co Ty wiesz o Winchesterach? Więcej
Jan "Żaba" Kawecki

Jan "Żaba" Kawecki

Producent wykonawczy i kierownik produkcji fanowskiego filmu o wiedźminie “Pół Wieku Poezji Później” oraz „Czarnego szlaku ebonitu” w klimacie Stalkera. Ukończył Akademię Filmu i Telewizji w Warszawie w specjalizacjach: reżyseria oraz kierownictwo produkcji filmowej i telewizyjnej. W ciągu sześcioletniej pracy w branży filmowej wyprodukował kilkanaście projektów fabularnych, dokumentalnych oraz teledysków. Jako kierownik produkcji poprowadził kilka owocnych kampanii reklamowych oraz spotów. Człowiek orkiestra, nie boi się nowych wyzwań i projektów. W jego słowniku nie istnieje słowo „Nie da się zorganizować, załatwić”.

Punkty programowe

 • (So, 29 kwietnia, 21:00, Aula 1): [Panel] Creating Fan and Crowdfunded Films Więcej
 • (So, 29 kwietnia, 10:00, Aula 2): Spotkanie z twórcami "Pół Wieku Poezji Później" Więcej
Jakub "Nurzyn" Nurzyński

Jakub "Nurzyn" Nurzyński

Reżyser i scenarzysta filmu „Pół Wieku Poezji Później”. Student reżyserii w Warszawskiej Szkole Filmowej. Przez rok studiował również Filmoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Urodzony na warszawskich Bielanach. Od zawsze zaczytany w literaturze fantasy. W latach 2010 – 2013 był członkiem Trupy Teatralnej Krystyny i Krzysztofa Wierzbiańskich, gdzie oswajał się z twórczością Gombrowicza i Mrożka. W 2013 jako jeden z założycieli powołał do życia stowarzyszenie Teatr Pandemia. Wyreżyserowane przez niego witkacowskie „Nowe Wyzwolenie” w 2014 pojawiło się na kilku warszawskich festiwalach teatralnych (m.in. SOFA, TFAŻ, FAN), zgarniając liczne nominacje i nagrodę aktorską. Wyreżyserował kilka niezależnych etiud filmowych, m.in. „Gorszy Dzień” (2012), „Goliat, czyli Status Quo” (2013), „Adam” (2014), „Jak z Obrazka” (2015). Trzykrotnie brał udział w konkursie 48 Hours Film Project: „Głupota łączy” (2013), „Kiedy dorosnę, zostanę kosmitą” (2014), „Zaburzenia” (2015). Ostatnio pracował jako asystent Krzysztofa Langa w spektaklu „Pułkownik Ptak” (2017).

Punkty programowe

 • (So, 29 kwietnia, 10:00, Aula 2): Spotkanie z twórcami "Pół Wieku Poezji Później" Więcej
Kaja "Jakbyniepaczeć" Szafrańska

Kaja "Jakbyniepaczeć" Szafrańska

Z wykształcenia jest dziennikarką, pracowała m.in. w Gazeta.pl, gdzie prowadziła Popcorner.pl, pierwszy polski serwis o serialach i pisywała dla Gazety Telewizyjnej. Przez chwilę związana z HBO i AXN Polska. Uciekła z korporacyjnego świata do nowych, bardziej wszechstronnych wyzwań. Freelancerka, specjalizująca się w grafice i produkcji wideo, która zazwyczaj jeździ na rowerze i dużo ogląda. Marzy o nakręceniu filmu dokumentalnego, ale teraz nie ma czasu, bo ogląda seriale.

Punkty programowe

 • (So, 29 kwietnia, 16:00, Filmowo-Serialowa): Era serialu autorskiego: od Twin Peaks do Legiona Więcej
Janusz Raczyński

Janusz Raczyński

Z wykształcenia kulturoznawca, z zawodu człowiek filmu, pracujący od lat jako montażysta/realizator wideo. Ci, którzy z nim pracowali, wiedzą, że jest absolutnie niezawodny w tym co robi. Po godzinach pracy w korpo realizuje wideo. W wolnym czasie (kiedy nie montuje akurat odcinka Jakbyniepaczec) ogląda filmy (fan Godarda) i słucha przemysłowych ilości jazzu, który zbiera też na winylach. Kompletysta, rowerzysta i miłośnik kotów (ma dwa).

Punkty programowe

 • (So, 29 kwietnia, 16:00, Filmowo-Serialowa): Era serialu autorskiego: od Twin Peaks do Legiona Więcej
Marcin "Marcin" Bubółka

Marcin "Marcin" Bubółka

Aktor wcielający się w rolę Juliana w fanowskim filmie o wiedźminie “Pół Wieku Poezji Później”. Urodzony 1 kwietnia 1994 roku w Polanicy-Zdroju. Od 2014 roku student Akademii Teatralnej w Warszawie. Wcześniej studiował prawo na Uniwersytecie Wrocławskim, w latach 2013/14 był aktorem wrocławskiego Teatru Na Wagę. W warszawskim Teatrze Syrena wcielił się w postać Szambelana w spektaklu "Princess Ivona", w Teatrze Ochoty brał udział w "Teatralnym domu strachów", a od 27 czerwca 2017 roku będzie go można zobaczyć w Och-Teatrze w Warszawie.

Punkty programowe

 • (So, 29 kwietnia, 10:00, Aula 2): Spotkanie z twórcami "Pół Wieku Poezji Później" Więcej

Blok Fantastyki Dalekowschodniej

Paweł "rep" Dybała

Paweł "rep" Dybała

Japonista, tłumacz (głównie mang), doktor informatyki, wykładowca w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ. Ekspert od sztucznej inteligencji opowiadającej suchary. Fan języka japońskego i popkultury, osobliwie Evangeliona. Ulubiony sport ekstremalny: lingwistyczny survival, czyli wyjazdy do krajów, których języka ni w ząb nie rozumie.

Punkty programowe

 • (So, 29 kwietnia, 15:00, Umi): Panel: Kapitan Berserk i Planetarianie – przekład Więcej
 • (So, 29 kwietnia, 13:00, Umi): Panel: Spotkanie z tłumaczami mang Więcej
Joanna Katarzyna "Kenroh" Puchalska

Joanna Katarzyna "Kenroh" Puchalska

Kulturoznawczyni, co studia doktoranckie na sławetnej Akademii Krakowskiej (dzisiaj Jagiellońskim Uniwersytetem zwanej) ukończyła i studentów męczy opowieściami o damaście skuwanym. Od młodości w walce orężnej się wprawia, z japońską szablą oraz europejskim mieczem długim za pan brat będąc, a i z łuków wszelakich strzelaniu – także konno – wydoła.

Punkty programowe

 • (So, 29 kwietnia, 17:00, Umi): Siecz, kłuj, rąb i szyj! Więcej
Dorota "bayushi" Barańska

Dorota "bayushi" Barańska

Japonią zafascynowana od tak dawna, że sama już nie pamięta, od czego się wszystko zaczęło. Obroniła doktorat, grając na konsoli w japońskie survival horrory. Jest zakochana w Japonii nadprzyrodzonej, ale śledzi też na bieżąco społeczne problemy i zjawiska. Autorka książki „Brak absolutu. Pojęcia dobra i zła w popkulturze japońskiej”. Uwielbia japońską kuchnię, zwłaszcza okonomiyaki i inari sushi.

Punkty programowe

 • (So, 29 kwietnia, 13:30, Mori): Nawiedzona Japonia. Więcej
Agnieszka "Mimikk" Mikrut-Żaczkiewicz

Agnieszka "Mimikk" Mikrut-Żaczkiewicz

Znawczyni kina azjatyckiego, tłumaczka i nauczycielka. Ukończyła filmoznawcze studia magisterskie w Instytucie Sztuk Audiowizualnych UJ. Pracę naukowo-badawczą kontynuowała na studiach III stopnia. W roku 2014 obroniła doktorat. Obecnie pracuje w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ. Fascynuje się znaną i mniej znaną fantastyką krajów Azji oraz odkrywaniem nieznanych filmowych lądów, które zamieszkują legendarne potwory.

Punkty programowe

 • (So, 29 kwietnia, 21:00, Mori): Kiedy ludzie zaprzyjaźnili się z Godzillą? Więcej

Blok Gier Elektronicznych

Adam "Adamo" Flamma

Adam "Adamo" Flamma

Miłośnik gier wideo i szeroko pojętej popkultury. Fan i znawca wszystkiego, co wiąże się z „Wiedźminem”. Redaktor naczelny serwisu „Polskie Gry Wideo”. Na co dzień przygotowuje doktorat poświęcony wizerunkom kobiet w grach wideo i animuje kulturę studencką we Wrocławiu. Ma bzika na punkcie wszystkiego, co wiąże się z kulturą Finlandii. Zapalony kibic HJK Helsinki.

Punkty programowe

 • (So, 29 kwietnia, 15:00, Gry Elektroniczne Prelekcje): Dekada wirtualnego wiedźmina Więcej
 • (So, 29 kwietnia, 17:00, Gry Elektroniczne Prelekcje): Gra w romans - miłość w grach wideo Więcej
 • (So, 29 kwietnia, 20:00, Gry Elektroniczne Prelekcje): Lara, Ciri i Aloy - nowe oblicze kobiet w grach? Więcej
Anita "Deer" Sarna

Anita "Deer" Sarna

Zapalony gracz z ponad 20-letnim stażem, bezkrytycznie zakochana w uniwersum „Bioshocka”. Swoją pasję do wirtualnej rozrywki i kulinarnych eksperymentów przeniosła na blog „Nerds’ Kitchen”, gdzie dzieli się autorskimi przepisami na potrawy pojawiające się w grach wideo. Po godzinach wielozadaniowa członkini stowarzyszenia „Poznańska Gildia Graczy”.

Punkty programowe

 • (So, 29 kwietnia, 14:00, Gry Elektroniczne Prelekcje): Wielowymiarowa rola jedzenia w grach wideo Więcej
Anna "Wybrakowana" Krzyżańska

Anna "Wybrakowana" Krzyżańska

Miłośniczka wszelkiej maści gier multiplayer. Nie odnajduje się w grach z narzuconą fabułą, co nie dziwi przy bliższym zapoznaniu. Sama tworzy swoje ścieżki, organizując eventy pod banderą „Poznańskiej Gildii Graczy” dla poznańskich graczy i developerów. Na co dzień zakochana w technologiach z dziedziny eCommerce, Prowadzi projekty w software housie „Snowdog”.

Punkty programowe

 • (So, 29 kwietnia, 18:30, Dla Początkujących): PEGI - przed Twoim dzieckiem czai się zło Więcej
Jakub "Prezes" Ryfa

Jakub "Prezes" Ryfa

Projektant gier specjalizujący się w tematyce serious games oraz Game-Based Learning. Doktorant Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Autor publikacji i opracowań nt. projektowania gier oraz wykorzystania gamifikacji w zastosowaniach edukacyjnych i biznesowych. Project Manager i współzałożyciel firmy „Doji – Educational Innovations” odpowiedzialny za stworzenie przeglądarkowej gry szkoleniowej „Coffee Noir”. Pasjonat gier komputerowych i nowych technologii. Od 2016 roku Prezes Zarządu Stowarzyszenia Poznańskiej Gildii Graczy zrzeszającej miłośników oraz twórców gier wideo oraz promującej edukację w zakresie kulturotwórczej funkcji gier.

Punkty programowe

 • (Nd, 30 kwietnia, 16:00, Aula 2): Powiedz mamie, że gry uczą! Więcej
Karol "KayWolf" Rembacz

Karol "KayWolf" Rembacz

Anglista z wykształcenia, gracz z powołania, youtuber z zamiłowania. Prowadzi kanał Północne Granie obejmujący wszelakie let's playe oraz odpowiada za publikacje i recenzje na stronie internetowej stowarzyszenia Poznańska Gildia Graczy. Ceni dobre, choć nie do końca wierne, kinowe adaptacje gier komputerowych, a także wszelakie horrory, fantasy i sci-fi. Kocha zwierzęta duże i małe, a głównym obiektem jego fascynacji są wilki.

Punkty programowe

 • (So, 29 kwietnia, 19:00, Gry Elektroniczne Prelekcje): Filmy na podstawie gier. Hity czy kity? Więcej
Łukasz "Squallu" Winkel

Łukasz "Squallu" Winkel

Wiceprezes zarządu stowarzyszenia Poznańska Gildia Graczy, recenzent z niemal dziesięcioletnim doświadczeniem, redaktor „Eurogamer.pl” od początków istnienia polskiego oddziału. Gracz od ponad 25 lat, miłośnik science-fiction. Zdarza mu się uronić łzę oglądając bajki dla dzieci, ale głównie przez coś, co wpadło mu do oka bądź „wadliwą klimatyzację". Transhumanista duchem, postmodernista z lenistwa.

Punkty programowe

 • (So, 29 kwietnia, 18:30, Dla Początkujących): PEGI - przed Twoim dzieckiem czai się zło Więcej
Krzysztof "Kero" Piersa

Krzysztof "Kero" Piersa

Dziennikarz, operator drona i coach. Pasjonat modelarstwa, fantastyki i sportów sylwetkowych. Autor książki „Komputerowy Ćpun”, poradnika dotyczącego uzależnienia od gier komputerowych. Podróżuje po całej Polsce uświadamiając rodziców, jak wygląda bogaty świat cyfrowej rozrywki. Graczom z kolei pokazuje cienką granicę między pasją a manią. Obecnie znajduje się w trakcie pisania powieści fantastycznej. Niedawno założył również swój kanał na Youtubie.

Punkty programowe

 • (So, 29 kwietnia, 18:00, Gry Elektroniczne Prelekcje): Uzależnienie od gier komputerowych Więcej
Krzysztof "NRGeek" Micielski

Krzysztof "NRGeek" Micielski

NRGeek to pseudonim, pod którym ukrywa się Krzysztof Micielski – youtubowy twórca, prześmiewca i cynik. Prowadzi kanał o grach i tematach pokrewnych, gdzie udało mu się zebrać ponad 100 tysięcy subskrybentów. Autor serii „Zagrajmy w crapa” i setek innych filmów, których – jak sam twierdzi – nikt nie ogląda. Dumny łodzianin.

Punkty programowe

 • (So, 29 kwietnia, 13:00, Sala Ziemi): KrokietKast fantastyczno-naukowy – podcast na żywo Więcej
Grzegorz Jadczak

Grzegorz Jadczak

Poznaniak z urodzenia i wyboru, namiętny gracz w gry RPG i cRPG. Amator rozbudowanej fabuły i tragicznych szwarccharakterów. Od dziesięciu lat zapalony cotygodniowy mistrz gry. Zafascynowany prozą Dukaja. Gry wideo są w jego życiu równie ważne, jak poranna kawa.

Punkty programowe

 • (Pt, 28 kwietnia, 17:00, Gry Elektroniczne Prelekcje): Pog(R)adajmy: Pyrkon 2017 Edition Więcej
 • (So, 29 kwietnia, 19:00, Scena Fabularna): CyberPunk - Klimat świata w RPG. Panel Dyskusyjny Więcej
Mateusz "Arasz" Araszkiewicz

Mateusz "Arasz" Araszkiewicz

Gry od dziecka były moją pasją, a od kilku lat realizuje ją zawodowo jako redaktor telewizji dla graczy TVGry. W skrócie: zajmuje się produkcją wideo na temat gier oraz wszystkiego, co jest z nimi związane. Oprócz tego nałogowo czytam, w kinie jestem częściej niż w domu, a do tego mam słabość do popkultury, rdzy i starych peronów.

Punkty programowe

 • (Nd, 30 kwietnia, 11:00, Gry Elektroniczne Prelekcje): Fantasy, groza, sci-fi - fantastyka w grach Więcej
Jacek "JackQuack" Kułakowski

Jacek "JackQuack" Kułakowski

Założyciel portalu o Wirtuanej Rzeczywistości VRPolska.eu . Od 2 lat udowadnia w Polsce, że Konsumencki VR jest bliżej niż nam się wydaje. Obecnie zajmuje się marketingiem gier VR w firmie Setapp. Wcześniej współtwórca redakcji technologicznych i gamingowych na YouTube, dzięki czemu zna tę platformę na wylot.

Punkty programowe

 • (Pt, 28 kwietnia, 21:00, Gry Elektroniczne Prelekcje): PlayStation od Nintendo? - Konsolowe Ciekawostki! Więcej
 • (Pt, 28 kwietnia, 15:00, Gry Elektroniczne Prelekcje): Od YouTubera do Milionera! (NiePoradnik) Więcej
 • (Nd, 30 kwietnia, 12:00, Gry Elektroniczne Prelekcje): Virtual Reality - z czym to się je? Więcej
Mateusz "Siarczek" Faryniarz

Mateusz "Siarczek" Faryniarz

Redaktor naczelny portalu dla graczy Gamedot, PRowiec w agencji Entrymedia i w szczególności hardcorowy gracz, który kocha dzielić się swoją pasją z innymi ludźmi. Po godzinach kolekcjoner gier i fanatyk pizzy.

Punkty programowe

 • (So, 29 kwietnia, 12:00, Gry Elektroniczne Prelekcje): PC vs Konsola - Wojna Ostateczna Więcej
Tomasz "quaz" Drabik

Tomasz "quaz" Drabik

Jeden z prekursorów internetowego wideo o grach w Polsce - od 2007 roku tworzy materiały publicystyczne i rozrywkowe, kiedyś dla serwisów Gaminator oraz Gamezilla, dziś jako quaz9 na YouTube. Muzyk amator, twórca webkomiksów (Tanatos, Gamer9), współzałożyciel podcastu KrokietKast, psycholog z wykształcenia, niegdyś DTPowiec, a od niedawna YouTuber z zawodu. Lubi pączki.

Punkty programowe

 • (So, 29 kwietnia, 13:00, Sala Ziemi): KrokietKast fantastyczno-naukowy – podcast na żywo Więcej
Szymon "Hed" Liebert

Szymon "Hed" Liebert

Szymon Liebert, zwany też Hedem, jest dziennikarzem związanym od lat z serwisem gry-online.pl. W pracy zajmuje się grami, w czasie wolnym pracą, a wśród swoich największych pasji jednym tchem wymienia: pracę, gry oraz ezoterykę. Poza tvgry.pl, gdzie filmy o grach promuje swoją raczej kaprawą gębą, bierze też udział w przedsięwzięciu znanym jako KrokietKast.

Punkty programowe

 • (So, 29 kwietnia, 13:00, Sala Ziemi): KrokietKast fantastyczno-naukowy – podcast na żywo Więcej
 • (Nd, 30 kwietnia, 11:00, Gry Elektroniczne Prelekcje): Fantasy, groza, sci-fi - fantastyka w grach Więcej
Patrycja "_" Kryk

Patrycja "_" Kryk

Aktywna członkini Poznańskiej Gildii Graczy od początku istnienia stowarzyszenia. Łączy pasję do gier wideo ze studiami filologicznymi. Lubi jeść pizzę, oglądać kiczowate filmy i grać w Tekkena.

Punkty programowe

 • (So, 29 kwietnia, 19:00, Gry Elektroniczne Prelekcje): Filmy na podstawie gier. Hity czy kity? Więcej