Konkurs kostiumowy Maskarada przeznaczony jest dla twórców fantastycznych przebrań - zarówno cosplayerów, jak i osób projektujących z własnej wyobraźni. To miejsce, gdzie postaci znane z komiksów, książek, filmów czy gier na chwilę stają się częścią rzeczywistości. Trzygodzinne show pełne pięknych strojów, świateł i opowieści prowadzą Jakub Ćwiek i Ola Godek.

Wszystkie pytania proszę kierować na : maskarada@pyrkon.pl

Formularz zgłoszeniowy dla pojedynczego uczestnika

Formularz zgłoszeniowy dla grupy

Formularz zgody rodzica

Regulamin

Zwycięzcy Maskarady w latach 2015-2016

 

Organizatorka Maskarady

Zofia Skowrońska
Organizatorka eventów, game designer, specjalizująca się w cosplayu i larpach. Założycielka marki Zula Costumes. Wicemistrzyni Europy podczas finałów Eurocosplay 2013 w Londynie. Zdobywczyni dwóch Złotych Masek. Główna charakteryzatorka College of Wizardry. Autorka takich larpów jak “The Witcher School” i “Ostatni Rejs”. Administratorka grupy Larp Poland. Koordynatorka licznych konkursów cosplayowych, na przykład Fantasy Expo Cosplay 2013, Polcon Cosplay 2014, Comic Con Warsaw, czy Pyrkon Maskarada 2015 i 2016. Współpracowała przy eventach kostiumowych z takimi markami jak Empik, Cropp, Sony Playstation. Podczas Pyrkonu 2017 odpowiedzialna za Wielki Konkurs Strojów Maskarada.

Sędziowie

Konrad Czernik
Lead Concept Artist i Character Art Director w firmie TECHLAND, z ponad 10-letnim doświadczeniem w branży. Tytuły zrealizowane na podstawie jego konceptów to m.in. seria Dead Island, seria Call of Juarez, Hellraid i kilka projektów realizowanych w ShortBreak Studios. Kilka lat wspomagał aranżację środowiska gry, by płynnie przejść do specjalności projektowania postaci. Obecnie zajmuje się kreowaniem wizji artystycznej gry i odpowiada za wygląd i produkcję wszystkich postaci. Prelegent największych imprez branżowych (m.in. Digital Dragons, PGA, GIC). Prowadzi szkolenia i wykłady na uczelniach wyższych (m.in. ASP we Wrocławiu, Uniwersytet Jagielloński, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Śląski, AGH w Krakowie) oraz w wielu zewnętrznych firmach.

Katarzyna "Kairi" Siedlecka
Cosplayem zajmuje się aktywnie od 2008 roku. Czynnie uczestniczy w większości cosplayowych wydarzeń w Polsce jako uczestnik, prelegent albo juror. Prowadzi warsztaty i wykłady na temat swojego hobby w kraju i za granicą. Dużo podróżuje. Od dwóch lat współpracuje z biurem podróży Orion przy realizowaniu programu cosplay na obozach dla młodzieży. Wiele razy reprezentowała Polskę w międzynarodowych konkursach cosplayowych: trzy razy podczas finałów Eurocosplay w Londynie (dwukrotna wice-mistrzyni Europy oraz mistrzyni 2014) oraz raz na European Cosplay Gathering w Paryżu. Zdobywczyni pierwszego miejsca w Crown Championships of Cosplay 2015 w kategorii "Gry video" oraz trzeciego miejsca w prestiżowym konkursie "Polymanga Global Easter Cosplay" w roku 2016. Razem z Jakubem "Zelem" Kołeckim zajęli drugie miejsce w duetowym konkursie międzynarodowym Clara Cow Cosplay Cup 2016. W cosplayu najbardziej lubi tworzyć kostiumy złożone, wymagające użycia różnorakich technik. Jej miłością jest scena i ponad wszystko lubi na niej występować oraz angażować się w realizację cosplayowych spektakli.

Klaudia Utnicka
Wizażystka, charakteryzatorka, kostiumografka i stylistka. Swoją przygodę z kostiumami zaczęła już w Technikum Odzieżowym im. Marii Bratkowskiej w Warszawie. Pierwsze szlify zdobywała w Teatrze Narodowym w Warszawie, gdzie pracowała przy powstawaniu kostiumów do sztuki "Faust". Od 2009 roku związana z przemysłem filmowym, realizuje reklamy oraz programy na potrzeby telewizyjne. Na planie opiekuje się wizerunkiem znanych osób, zarówno od strony makijażowej, jak i stylizacyjno-kostiumowej. Realizuje sesje zdjęciowe dla zagranicznych magazynów modowych. Od 2016 prowadzi na Youtube kanał “Make Up By Utnicka”, gdzie przygotowuje makijaże SFX oraz cosplayowe, w oparciu o takie tytuły jak Suicide Squad, Witcher 3 czy Alicja w krainie czarów.