28-30.04.2017 Poznań 

Festiwal Fantastyki Pyrkon odbywa się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. 

Istotnym jest, że Pyrkon trwa całą dobę. Osoby posiadające jednodniową wejściówkę mogą przebywać na terenie Festiwalu do godziny 6:00 kolejnego dnia. 

Siedemnasta edycja Festiwalu Fantastyki Pyrkon zaczyna się w piątek 28.04.2017 r., a kończy w niedzielę 30.04.2017 r.

Szczegółowe informacje odnośnie zajmowanych budynków oraz rozmieszczenia atrakcji pojawią się z czasem. 

 

DOJAZD

Poznań jest bardzo dobrze skomunikowanym z resztą kraju miastem. Istnieje więc kilka sposobów na dotarcie do stolicy Wielkopolski.

  • POCIĄG

Aby sprawdzić aktualny rozkład jazdy pociągów, polecamy skorzystać z wyszukiwarki na stronie PKP.

Aby dostać się na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich, powinniście wysiąść na Dworcu Głównym PKP. Stamtąd pozostanie już jedynie kilkaset metrów do pokonania pieszo.

  • AUTOBUS

Zachęcamy do skorzystania ze stron www Waszych lokalnych przewoźników, aby sprawdzić połączenia. Dworzec Główny PKS w Poznaniu jest zintegrowany z Dworcem PKP, połączony galerią handlowo-usługową City Center. Czy wybierzecie autobus, czy też pociąg – odległość od MTP pozostanie taka sama.

  • SAMOCHÓD

Oczywiście do Poznania możecie przyjechać również samochodem. Ostrzegamy jednak, że lokalizacja Targów w samym centrum Poznania sprawia, że bardzo trudno tam o miejsce parkingowe. Jeśli już jakieś znajdziecie, zapewne będzie ono płatne. Niestety nie ma możliwości zaparkowania na terenie samego wydarzenia.

  • SAMOLOT

    Przylatując do Poznania, traficie do portu lotniczego Ławica. Dotarcie stamtąd na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich zajmuje około 20 minut. Skorzystać możecie z autobusu linii L, z którego wysiadacie na przystanku Dworzec Główny, lub autobusu 59, który zawiezie was na Rondo Kaponiera. Z obu tych przystanków jest bardzo blisko na teren MTP.


PORUSZANIE SIĘ PO POZNANIU

W Poznaniu obowiązują bilety czasowe. Kupić je można w automatach na przystankach i w autobusach, a także w kioskach oraz - w przypadku autobusów nocnych - u kierowcy. Aktualny rozkład jazdy znajdziecie na oficjalnej stronie Zarządu Transportu Miejskiego.
W Poznaniu działa również portal www.jakdojade.pl, który na pewno ułatwi Wam poruszanie się komunikacją miejską.