Strefa Fantastycznych Inicjatyw to niezwykły obszar wydzielony w Pawilonie 8. Znajdziecie tu wiele informacji o wszelkich wydarzeniach fantastycznych dziejących się w różnych zakamarkach Polski.

Brotherhood of the Sith

Brotherhood of the Sith jest polską organizacją fanowską zrzeszającą miłośników Gwiezdnych Wojen. Nasza działalność skupia się na gromadzeniu i propagowaniu wiedzy o Sithach - ich historii i filozofii – oraz na walce z kłamliwą propagandą Jedi. Jednocześnie tworzymy własną, alternatywną wersję wydarzeń jako niekanoniczna kontynuacja Zakonu Sithów po śmierci Imperatora i Dartha Vadera.

 

NanoKarrin

NanoKarrin to amatorska grupa dubbingowa. Tworzymy polskie wersje gier, filmów, musicali czy audiobooków. Podkładamy głosy, tworzymy wersje instrumentalne i ścieżki dźwiękowe, tłumaczymy dialogi i piosenki, rysujemy, montujemy, miksujemy. Jeśli masz marzenie o zrealizowaniu się w dubbingu, zapraszamy do naszej grupy!

 

 

Dreamhaven

Dreamhaven to impreza, która wyrosła z potrzeby wolności i eksperymentowania – tu jest miejsce na realizowanie najbardziej szalonych pomysłów, szukanie rozwiązań, uczenie się, poznawanie nowych ludzi i nowych idei. Niezależnie od tego, czy setny larp za Tobą, czy pierwszy przed Tobą – jeśli jesteś ciekawski, szukasz fajnych ludzi do grania i dobrych gier, a ponadto wakacje z larpami nad pięknym jeziorem brzmią jak coś w sam raz dla Ciebie, to Dreamhaven czeka!
 


Smokopolitan

„Smokopolitan” to niezależny magazyn fantastyczny, którego celem jest tworzenie platformy wydawniczej dla młodych twórców w ramach idei „fani dla fanów”. Chcemy, by początkujący autorzy mieli możliwość publikowania swoich tekstów na łamach prasy i aby polscy czytelnicy mogli poznawać nowych pisarzy tego gatunku. A mówiąc prościej – chcemy, aby w fantastyce panowało radosne, twórcze ożywienie.

 

Imladris

Imladris to organizowany od wielu lat największy krakowski konwent fantastyki. W tym roku odbędzie się jego już szesnasta edycja. Organizatorem Imladrisu jest obecnie krakowska fundacja "Historia Vita". Imladris co roku przyciąga coraz większą rzeszę fanów chętnych do nawiązania nowych znajomości czy poznania pisarzy. Naszym celem jest przede wszystkim świetna zabawa i miłe spędzanie czasu.

 

Mroczne Bractwo

Działamy nieformalnie od 2009 roku. Początkowo głównie organizowaliśmy spotkania w luźnym gronie, na których mówiliśmy o swoich zainteresowaniach. Od lutego 2017 r. jesteśmy stowarzyszeniem i zachęcamy młodzież do udziału w życiu społecznym i kulturalnym, poszerzając przy tym jej zainteresowania związane z kulturą Japonii, grami, literaturą fantasy i SF. Rozwijamy swoją działalność, stopniowo powiększając nasze grono.

 

Wrocław Mangowcy

Wrocław- Mangowcy to nieformalna grupa, która nieprzerwanie od 4 lat realizuje projekty związane z integracją i aktywizacją młodzieży we Wrocławiu. W ramach Strefy Fantastycznych Inicjatyw chcielibyśmy promować idee spotkań mangowych, naszą nową lokalizację oraz jedną z imprez, której twórcami jest młodzież w wieku szkolnym, identyfikująca się z wrocławskimi spotkaniami mangowymi. Dodatkowo chcielibyśmy poprowadzić panel o tym, jak powinny wyglądać spotkania mangowe. O tym, jak udało nam się uniknąć problemów z alkoholem i narkotykami oraz wkładzie instytucji miasta Wrocław w rozwój grupy.

 

Konwenty Południowe

Konwenty Południowe to obecnie największy (pod niemal każdym względem) portal informacyjny o wydarzeniach tematyki fantastycznej, mangi i anime, komiksu, gier planszowych oraz e-sportu. Na stronie znajdziecie galerie zdjęć, relacje, informacje oraz, co najważniejsze, najbardziej aktualne kalendarium imprez z powyższych dziedzin. Z nami nie przegapisz żadnego konwentu!

 

Gostkon

GOSTKON to festiwal organizowany w Gostyniu w dniach 24-25 czerwca 2017. Udział w bloku literackim potwierdzili Łukasz Orbitowski i Michał Cetnarowski. W programie: Cosplay’ada, Ogólnopolski Konkurs Cosplay, Games Room, mobilna czytelnia komiksów, Arena, RPG, LARP, Star Wars, teatr ognia, blok dziecięcy, wydarzenia muzyczne. Wstęp jest bezpłatny.

 

 

starwars.pl

Czy czujecie, że Moc jest z Wami? A może zawsze chcieliście doświadczyć Mocy, ale nie do końca wiedzieliście, jak się za to zabrać? Tegoroczny Pyrkon wychodzi Wam naprzeciw, bowiem w jego macierzy schludne gniazdo uwije sobie ekipa portalu starwars.pl. Fani i fanatycy, miłośnicy sagi, dobrze znający prequele, sequele i wszystko pomiędzy, a przede wszystkim fajni ludzie. Starwars.pl to Wasza codzienna internetowa dawka Mocy, a na Pyrkonie będzie okazja zaznać jej na żywo. Zapraszamy do działu gier (będą karcianki, będą planszówki, będzie też coś dla młodocianych padawanów), zapraszamy na spotkanie z cosplayerkami i cosplayerami, zapraszamy do rozmowy z redaktorami, pogadania do mikrofonu (podcast starwars.pl na żywo!) i pokazania się przed kamerą (youtube'owy kanał starwars.pl na żywo!). A jeśli na dodatek chcielibyście wybrać jakiś gadżet lub dowiedzieć się, jak zostać jednym z nas, to lepiej trafić nie mogliście!

 

Opolska Mangowa Alternatywa

Opolska Mangowa Alternatywa jest grupą miłośników kultury japońskiej, która działa głównie na terenie Opolszczyzny. Oprócz cotygodniowych spotkań w Młodzieżowym Domu Kultury, na których dzielimy się z innymi naszą pasją, organizujemy również wydarzenia dla miłośników Japonii. Do dziś zorganizowaliśmy już osiem takich wydarzeń - na wiosnę Sakurakon, a na zimę Yukicon - podczas których na uczestników czekało wiele ciekawych atrakcji. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, odwiedź nas! 

 

Stowarzyszenie OKF „Fenix”

Opolski Klub Fantastyki „Fenix” zrzesza opętanych ideą szerzenia fantastyki w każdym miejscu na świecie, ale (w ramach pracy u podstaw) skupia się na działalności w woj. opolskim. Odpowiadamy tu za Dni Grania w RPG i Planszówki, Opolskie Spotkania Fantastyczne, konkurs „Literacki Fenix” i za naszą dumę – czyli „Opolcon”. Zajrzyj i zobacz, jak można się bawić przy organizacji imprez fantastycznych ;)

 

Fantasmazuria

Fantasmazuria to nowa impreza na konwentowej mapie Polski. W programie znajdziecie następujące bloki tematyczne: literacki, kultury japońskiej, naukowy, filmowo-serialowy, konkurs cosplay, koncerty oraz strefę targową. Zapraszamy serdecznie na prelekcje, panele dyskusyjne, spotkania autorskie oraz konkursy. Konwent odbędzie się w dniach 16-18.06.2017 roku w Ostródzie na terenie Expo Mazury.

 

Wielkopolski Oddział Gwiezdnej Floty

Wielkopolski Oddział Gwiezdnej Floty, czy inaczej załoga USS Posnanii, to klub miłośników „Star Treka” z Wielkopolski. Nasze korzenie sięgają 1995 roku, co czyni nas najstarszą tego typu organizacją w kraju. Naszym podstawowym celem jest organizacja regularnych spotkań miłośników serialu „Star Trek” i innych produkcji science-fiction w Poznaniu oraz promowanie naszego ulubionego uniwersum na konwentach zarówno w Polsce, jak i za granicą.

 

Arkhamer

Odliczamy dni do Arkhamera 2017!
Nasz konwent jest skierowany do miłośników fantastyki w każdej postaci, gier RPG, planszowych, karcianych i bitewnych. Pierwsza edycja Arkhamera przyciągnęła ponad 400 osób i sprawiła, że Kalisz pojawił się na konwentowej mapie Polski. W roku 2016 gościliśmy 500 osób, a o kaliskim konwencie mówiło się w Typowo Piwnicznych Sprawach i na Katedrze.


 

Jagacon

Dawno, dawno temu w odległej galaktyce "Miedziana Góra" nastał czas V Imperium Jagaconu, bardziej znanego jako Świętokrzyski Konwent Fantastyki. Podążając szlakiem rebeliantów, szykujemy iście kosmiczne atrakcje, a także zapowiadamy... obiecujemy przebudzenie mocy w każdym z Was, więc przybywajcie licznie bracia i siostry i niech moc będzie z Wami w dniach 28-30 lipca 2017.

 

 

Sabat Fiction-Fest

Hej Ty! Tak, do Ciebie mówię! Sabat Fiction-Fest to 3-dniowe święto fantastyki organizowane w Kielcach od 2014 r. Festiwal skierowany jest do fanów fantastyki, popkultury, gier planszowych i komputerowych, larpów i RPG, cosplayu oraz mangi&anime. Tegoroczna, czwarta edycja odbędzie się w dniach 30 września - 1 października na terenie Targów Kielce. Nie czekaj, łap miotłę i przyleć na Sabat!

 

 

NiuCon

Konwent NiuCon zaprasza Was w te wakacje do Wrocławia po raz ósmy! W dniach 11-13 sierpnia wyruszamy na spotkanie przygody! Ukryte skarby, peleryny superbohaterów, statki kosmiczne i pirackie czekają na Was!

Na NiuConie nie zabraknie gości, fantastyki, literatury, anime, mangi, komiksu, gier, seriali ani niczego, co byście chcieli zobaczyć.

 

Nagroda Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla

Nagroda im. Janusza A. Zajdla jest przyznawana przez miłośników fantastyki autorom najlepszych polskich fantastycznych utworów literackich. Obejmuje kategorie: powieść i opowiadanie.

Zgłoś nominację na Pyrkonie! Wybierz do pięciu utworów wydanych w ubiegłym roku. Te, które zbiorą najwięcej głosów, znajdą się na liście nominowanych. Spośród nich uczestnicy tegorocznego POLCON-u dokonają wyboru Laureatów.

 

Stowarzyszenie Miłośników Fantastyki Avangarda

ZjAva to konwent nastawiony na gry bez prądu, organizowany przez Stowarzyszenie Avangarda. Jeśli jesteś fanem planszówek, karcianek, rpgów czy larpów, znajdziesz u nas coś dla siebie. Zapraszamy każdego, kto chciałby spróbować nowego hobby, a nie wie, jak zacząć. Oferujemy GamesRoom czynny bez przerwy, strefę prototypów gier, dziesiątki sesji i larpów, turnieje i konkursy. Przyjdź na ZjAvę i zagraj!

 

Dni Fantastyki

Dni Fantastyki to jedna z największych imprez fantastycznych w Polsce. W tym roku już po raz trzynasty w zabytkowym zamku we Wrocławiu-Leśnicy i okalającym go parku odbędą się dziesiątki atrakcji, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. W dniach 7-9 lipca #spotkajmysienaDF na początek fantastycznych wakacji!

 

 

Kapitularz

Kapitularz 2017 to szósta odsłona łódzkiego festiwalu skierowanego do fanów fantastyki we wszelkich jej odmianach. Tegoroczny Kapitularz to kilkaset godzin programu, spotkań z twórcami fantastyki, paneli, konkursów, LARPów, sesji RPG i innych atrakcji. Jak co roku przygotowujemy dla was kilkanaście nitek programowych – od popkultury po naukę, od epicfantasy aż po hard science fiction, a wszystko podlane grzybowym sosem z Yuggoth. Poza główną częścią imprezy na gości czekać będzie również Games Room z kilkuset grami planszowymi do wypożyczenia oraz szereg dodatkowych atrakcji, których część odbędzie się również w miesiącach poprzedzających Kapitularz. Zróżnicowany program pozwoli odnaleźć się na festiwalu każdemu – zarówno fanom od lat związanym z fantastyką, jak i uczestnikom, dla których Kapitularz będzie pierwszym krokiem w ten wspaniały świat. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w przestronnym i doskonale wyposażonym budynku Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego.

 

Manda'Yaim

Najprościej mówiąc, jesteśmy fanami Mandalorian, fikcyjnej grupy wojowników znanych z „Gwiezdnych Wojen”. Jeśli kojarzysz Bobę Fetta z „Imperium Kontratakuje” bądź Jango Fetta z „Ataku Klonów”, to właśnie poznałeś Mandalorian – wyszkolonych łowców nagród w charakterystycznych zbrojach i hełmach z T-kształtnym wizjerem. Jeżeli chcesz poznać ich więcej - zapraszamy do nas!