Blok Gier Elektronicznych jest stale rozrastającą się częścią Pyrkonu. Skupia się na rozrywce, która z fantastyką przenika się od samego początku. Gry komputerowe, mobilne, konsolowe - to one przykuwają nas na wiele godzin, pozwalają eksplorować fantastyczne światy i stawiać czoło innym graczom. Dla fanów Gier Elektronicznych przygotowaliśmy następujące strefy:

 

Pawilon 5A

Hala Bloku Gier Elektronicznych

Pawilon 5A jest w całości dedykowany elektronicznym rozrywkom i atrakcjom. Mieści się tu Scena Bloku Gier Elektronicznych, Strefa Gier Retro, Strefa Indie, Strefa Wolnego Grania oraz stoiska wystawców związanych z branżą gier elektronicznych.
Godziny otwarcia pawilonu są takie same jak hali Krainy Wystawców.
Poza pawilonem 5A na fanów gier komputerowych i konsolowych czekają sala prelekcyjna Bloku Gier Elektronicznych i Game-Jam w pawilonie 7.

Indie Games

Gry niezależne to tytuły tworzone przez pasjonatów, zapaleńców oraz małe studia bez wsparcia wielkich firm wydawniczych. Domeną indie są nowatorskie pomysły, ciekawe modele rozgrywki i nietypowa tematyka.
Chcecie zobaczyć pomysłowe gry? Zapraszamy do pyrkonowej Strefy Indie.
Listę stoisk w Strefie Indie znajdziesz pod tym linkiem i w naszej aplikacji mobilnej (Eventory).

Turnieje

E-sport to już prawdziwa dyscyplina sportowa z własnymi gwiazdami, mistrzostwami, pucharami i oczywiście nagrodami. Na Pyrkonie możesz wziąć udział w turniejach najpopularniejszych gier albo obserwować komentowane na żywo rozgrywki.

Szczegóły znajdziecie na stronie poświęconej zapisom na turnieje e-sportowe na Pyrkonie 2017.

Retro Gaming

Lubicie stare gry? My owszem, dlatego strefa gier retro to stały punkt w Bloku Gier Elektronicznych. Wąsaty hydraulik ratujący księżniczkę? Strzelanie do nadlatujących hord kosmitów? Walka ze świniopodobnymi obcymi? To wszystko w strefie retro jest jak najbardziej możliwe. Z łezką nostalgii przypomnimy sobie tytuły, w które graliśmy całe dekady temu.

W programie prócz wolnego grania zagościły liczne turnieje – szczegóły znajdziecie na specjalnej podstronie!

Konsolowe wolne granie

Jesteście fanami Scorpiona lub Sub-Zero? Lubicie Jina Kazamę? A może po prostu uwielbiacie konsole i chcecie odwiedzić strefę w całości im poświęconą? To miejsce dla Was. Tutaj możecie przyjść, spotkać innych miłośników swoich ulubionych postaci i tytułów oraz świetnie spędzić czas, grając w całą gamę fantastycznych gier konsolowych udostępnianych przez firmy Mobisoft i BuddaPlay. 

Stoiska wystawców

Jeśli planujecie zakupy na Pyrkonie, to jest miejsce, którego szukacie. Na stoiskach wystawców możecie nie tylko pograć w gry, ale też nabyć wybrane tytuły oraz najróżniejsze gadżety, plakaty i rysunki z nimi związane.
Listę wystawców Hali Gier Elektronicznych możesz zobaczyć tutaj.

Pawilon 7

Prelekcje Bloku Gier Elektronicznych

Chcesz dowiedzieć się więcej o grach i ich tworzeniu? Szukasz okazji do spotkania youtuberów i blogerów gamingowych na żywo? Salę Blok Gier Elektronicznych - prelekcje znajdziesz na piętrze pawilonu 7.

P-Jam

P-Jam – czyli game-jam po pyrkonowemu! Poznańska Gildia Graczy organizuje konkurs, w którym uczestnicy zmierzą się z zadaniem stworzenia gry elektronicznej na zadany temat. Rywalizacja potrwa 24 godziny i odbędzie się tu na miejscu, podczas Pyrkonu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej zajrzyj na wydarzenie P-Jamowe na facebooku:
www.facebook.com/events/908434139259062/

Regulamin P-JAM

P-Jam