28-30.04.2017 Poznań 

Festiwal Fantastyki Pyrkon odbywa się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. 

Istotnym jest, że Pyrkon trwa całą dobę.
Osoby posiadające jednodniową wejściówkę mogą przebywać na terenie Festiwalu do godziny 6:00 kolejnego dnia. 

Siedemnasta edycja Festiwalu Fantastyki Pyrkon zaczyna się w piątek 28.04.2017 r., a kończy w niedzielę 30.04.2017 r.

Godziny funkcjonowania Festiwalu to: od 10.00 w piątek do 19.30 w niedzielę.
Wtedy też każdy może przebywać na jego terenie. Zwróćcie uwagę na oznaczenia przy drzwiach każdego z pawilonów - są one otwarte w różnych godzinach, zależnie od odbywających się w nich atrakcji.

Mapa Pyrkonu

Otwórz plik pdf z mapą

plan pyrkonu

Wejścia na Pyrkon

Na teran MTP można wejść tylko posiadając identyfikator Pyrkonowy. Jeśli kupiłeś bilet w przedsprzedaży, wymień go na identyfikator w Holu Wschodnim (wejście od ul. Głogowskiej). Jeśli chcesz kupić bilet na miejscu identyfikator otrzymasz bezpośrednio po zakupie. Kasy zakupowe mieszczą się na Wejściu Północnym (od ul. Bukowskiej/Grunwaldzkiej). 

Identyfikator uprawnia Cię do wchodzenia na Pyrkon i opuszczania go każdym z wejść - Wschodnim, Północnym i Zachodnim.

Regulamin korzystania z szatni

Dojazd

Poznań jest bardzo dobrze skomunikowanym z resztą kraju miastem. Istnieje więc kilka sposobów na dotarcie do stolicy Wielkopolski.

 • POCIĄG
  Aby sprawdzić aktualny rozkład jazdy pociągów, polecamy skorzystać z wyszukiwarki na stronie PKP. Aby dostać się na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich, powinniście wysiąść na Dworcu Głównym PKP. Stamtąd pozostanie już jedynie kilkaset metrów do pokonania pieszo.
   
 • AUTOBUS
  Zachęcamy do skorzystania ze stron www Waszych lokalnych przewoźników, aby sprawdzić połączenia. Dworzec Główny PKS w Poznaniu jest zintegrowany z Dworcem PKP, połączony galerią handlowo-usługową Avenida. Czy wybierzecie autobus, czy też pociąg – odległość od MTP pozostanie taka sama.
   
 • SAMOCHÓD
  Oczywiście do Poznania możecie przyjechać również samochodem. Ostrzegamy jednak, że lokalizacja Targów w samym centrum Poznania sprawia, że bardzo trudno tam o miejsce parkingowe. Jeśli już jakieś znajdziecie, zapewne będzie ono płatne. Niestety nie ma możliwości zaparkowania na terenie samego wydarzenia.
   
 • SAMOLOT
  Przylatując do Poznania, traficie do portu lotniczego Ławica. Dotarcie stamtąd na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich zajmuje około 20 minut. Za dnia skorzystać możecie z autobusu linii 59, a w nocy linii 242 – oba zawiozą Was na Rondo Kaponiera. Z tego przystanku jest już bardzo blisko na teren MTP.

Poruszanie się po Poznaniu

W Poznaniu obowiązują bilety czasowe. Kupić je można w automatach na przystankach i w autobusach, a także w kioskach oraz - w przypadku autobusów nocnych - u kierowcy. Aktualny rozkład jazdy znajdziecie na oficjalnej stronie Zarządu Transportu Miejskiego.
W Poznaniu działa również portal www.jakdojade.pl, który na pewno ułatwi Wam poruszanie się komunikacją miejską.

PUBY PYRKONOWE

Jeśli masz ochotę wraz z Pyrkonowymi towarzyszami ruszyć w miasto - zachęcamy do odwiedzenia naszych oficjalnych pubów Pyrkonowych! W wielu z nich czekają na Was dodatkowe atrakcje i specjalne drinki!

 • Akumulatory - FB- ul. Zwierzyniecka 7 - imprezy w piątek i sobotę od 20.00 do 4.00
 • Psychodela - FB - ul. Woźna 2/3 - imprezy od 17.00 do ostatniego gościa
 • NaPiwek - FB - ul. Wodna 12
 • Amore del Tropico - FB - ul. Ratajczaka 26/2 - imprezy od 17.00 do ostatniego gościa
 • Hades - FB - Centrum Kultury Zamek, ul. Święty Marcin 80/82
 • Pad Club - FB - ul. Gwarna 8
 • Cybermachina - FB - ul. Mielżyńskiego 19
 • Elizjum - FB - ul. Nowowiejskiego 10/1A