Chcesz przyjść na Pyrkon z dziećmi?

Nigdy nie byłeś na naszym Festiwalu i nie wiesz, czy Twoje pociechy lub Ty jako rodzic, znajdziecie na nim atrakcje dla siebie?

Znalazłeś się w odpowiednim miejscu – na tej podstronie dowiesz się wszystkiego, co pomoże Ci zorganizować pobyt swój i swoich podopiecznych na naszym Festiwalu!

Najważniejsza zasada:

Każdy uczestnik poniżej osiemnastego roku życia musi posiadać pisemną zgodę od rodzica lub prawnego opiekuna na cały czas trwania Pyrkonu!

ZGODA DO POBRANIA

 

Bilety w niższej cenie!

Dzieci poniżej 6. roku życia mają bezpłatny wstęp na teren naszego Festiwalu. Z kolei dla uczestników do 12 lat przygotowaliśmy specjalne wejściówki, dające możliwość uczestnictwa w Pyrkonie za pół ceny. Szczegóły na stronie bilety. Ponieważ dbamy o komfort wszystkich fanów fantastyki, uruchomiliśmy też kasy priorytetowe właśnie dla rodzin z dziećmi, dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów (którzy otrzymają darmowe wejściówki) oraz kobiet w ciąży. Dzięki temu dystrybucja biletów przebiega sprawniej, a najmłodsi nie mają czasu znudzić się lub zmęczyć staniem w kolejce.

Dbamy o odpowiednie treści

Program na naszym Festiwalu jest dobrany w taki sposób, aby każdy mógł z niego skorzystać. Nie zawieramy w nim atrakcji dedykowanych dla grup 18+, w zwązku z czym odwiedzające nas rodziny z dziećmi mogą być spokojne, że ich pociechy nie zetkną się z treściami nieodpowiednimi dla ich wieku.

 

Blok dziecięcy

Blok Dziecięcy mieści się w Hali nr 5 i czynny będzie przez wszystkie trzy dni Festiwalu.

Godziny otwarcia:

  • Piątek 14.30-20.00
  • Sobota 10.00-20.00
  • Niedziela 10.00-16.00/17.30

 

W związku z zamknięciem Hali Wystawców i ograniczeniem wstępu w niedzielę popołudniu, po godzinie 16.00 możliwy będzie jedynie ODBIÓR dzieci. Wstęp na Halę będą miały wyłącznie osoby z naklejką identyfikacyjną.

Program zaczyna się godzinę po rozpoczęciu pracy Bloku i kończy 2 godziny przed jego zamknięciem. W tym czasie czynna będzie Strefa Cartoon Network i atrakcje dostępne w Świetlicy Fantastycznej. Prosimy pamiętać o rejestracji dzieci i w związku z tym zaplanować przyjście na 10-15 minut przed planowaną godziną rozpoczęcia wybranego punktu programu.

Blok Dziecięcy to miejsce przeznaczone dla najmłodszych gości. Odbywają się tu turnieje gier planszowych, konkursy wiedzowe i plastyczne, a wszystko to pod okiem doświadczonych opiekunów. Tegoroczny Blok dziecięcy podzielony jest na dwie części: Świetlicę Fantastyczną i Pyrkącik.  W Świetlicy Fantastycznej gramy w gry planszowe, dajemy upust swojej energii w zabawach i wykorzystujemy moc twórczą w pracach plastycznych. Tutaj też znajduje się miejsce dla najmłodszych (tych poniżej 4 roku życia) uczestników Pyrkonu oraz dla ich nieodłącznych towarzyszy pluszaków. Na miejscu udostępniamy także przewijak, a wszystkich zabaw pilnują doświadczeni opiekunowie.  W Pyrkąciku odbywają się z kolei prelekcje, warsztaty i konkursy dla nieco starszych (od 4 do 12 roku życia). Tak jak "dorosły" Pyrkon będzie on mieć swój własny program godzinowy, w którym znajdą się liczne interesujące pozycje. Program opublikujemy w marcu 2017 (jeśli chcesz dowiedzieć się o tym, jak najszybciej – zapraszamy do śledzenia nas na naszych kanałach social media).

Wszyscy chętni do zabawy w Bloku dziecięcym przechodzą przez proces rejestracji. Oznacza to, że dziecko pozostawione w tej strefie musi mieć ze sobą numer kontaktowy do rodziców.

REJESTRACJA W BLOKU DZIECIĘCYM 

Tak jak w latach ubiegłych, aby wejść na teren Bloku Dziecięcego, wymagana jest rejestracja dzieci przez specjalnie przygotowany formularz. W tym roku do rejestracji można wykorzystać jeden z komputerów dostępnych przy wejściu lub link do formularza.  W przypadku KAŻDEJ rejestracji, również tej wcześniejszej, trzeba zgłosić się do gżdacza przy bramce wejściowej Bloku Dziecięcego po naklejki identyfikacyjne i opaski dla dzieci. Rodzic/opiekun otrzyma dwie naklejki za każde dziecko – jedną z nich przykleja do swojego identyfikatora, drugą otrzymuje dziecko. Na opasce trzeba wpisać numer kontaktowy do rodzica/opiekuna. Rodzic/opiekun nie może otrzymać opaski zamiast dziecka. Opaska i naklejka ważne są przez cały czas trwania Festiwalu.

Regulamin Bloku Dziecięcego

Formularz rejestracyjny Bloku Dziecięcego