W tym roku cały pawilon 14 zamieniamy w Strefę Fabularną! Będzie można tu zagrać we wszelkiego rodzaju gry narracyjne. W Strefie znajdzie się miejsce na atrakcje zarówno dla początkujących, jak i dla zagorzałych fanów RPGów i larpów.

Strefa Fabularna - zdjęcia - figurki do RPG, LARP, kostka do PRG

Sesje RPG i larpy

Na granie w LARPy i RPGi przeznaczamy więcej miejsca niż kiedykolwiek - na graczy czeka w tym roku 13 sal w Strefie Fabularnej.
Chcesz zagrać na Pyrkonie w sesję RPG lub larpa? A może jesteś mistrzem gry i marzysz aby poprowadzić własną sesję? Już niedługo oddamy w Wasze ręce specjalną, przyjazną telefonom stronę do zapisów na sesje i larpy.
Na grę będzie można zapisać się samodzielnie przez internet lub w Punkcie Informacji Konwentowej we wnętrzu pawilonu 14. Mistrzu Gry, sesję RPG lub małego larpa możesz zgłosić nawet bezpośrednio na Pyrkonie - jeśli zbierze się drużyna chętnych do gry, gżdacz przydzieli Wam salę. Z zapisami startujemy 24 kwietnia.

Uniwersytet Fabularny

Uniwersytet Fabularny to doskonałe miejsce, żeby zacząć przygodę z RPG! W krótkim czasie poznasz system, stworzysz postać i zagrasz sesję! Więcej informacji o Uniwersytecie Fabularnym już wkrótce.
Poszukujemy MGów do prowadzenia sesji na Uniwersytecie. Jeśli jesteś doświadczonym erpegowcem i chcesz pomóc innym stawiać pierwsze kroki w świecie RPG, napisz do nas na dominik.kopec@pyrkon.pl.

Za poświęcony czas czeka Cię drobna nagroda!

Prelekcje w Strefie Fabularnej

W Strefie czekają na Was aż cztery sale prelekcyjne wypełnione programem, w tym:
 

1) Scena Fabularna, gdzie odbędą się najbardziej widowiskowe punkty programu, między innymi:

  • sesja RPG poprowadzona przez Mike’a Pondsmith’a,
  • finał kampani RPG prowadzonej i streamowanej na youtubie przez Michała “Baniaka” Bańkę, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej - zajrzyj tutaj,
  • panele dyskusyjne z zaproszonymi prelegentami,
  • Wielka Improwizacja - konkurs Mistrza Opisu.

2) Sala Kreatywna, przestrzeń dla graczy i MGów chcących wzbogacić swoje umiejętności. Będą się tu odbywać różnorodne warsztaty, dotyczące między innymi:

  • improwizacji i opisu,
  • wykorzystania muzyki na sesji,
  • tworzenia strojów,
  • dla graczy,
  • aktorskie.

Międzynarodowa Konferencja Naukowa

W czasie Pyrkonu odbędzie się Larp Studies Seminar, czyli panele i wystąpienia badaczy zajmujących się tematyką gier fabularnych - w tym czterech gości zza granicy. Całość zostanie poprowadzona w języku angielskim.

Konferencja jest współorganizowana przez Polskie Towarzystwo Badania Gier (PTBG), Instytut Neofilologii i Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Instytut Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Wstęp na konferencję jest otwarty dla wszystkich uczestników Pyrkonu.

Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z pełnym zaproszeniem na Konferencję.

Gamedec Night - Co można robić na Pyrkonie nocą? Grać w larpy!

Gamedec.UKW to wyjątkowa specjalizacja na jednym z kierunków Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, w ramach której studenci zgłębiają wiedzę dotyczącą projektowania gier wszelkiego rodzaju: komputerowych, planszowych, karcianych, RPG oraz larpów.

W trakcie wydarzenia gamedecowi larpowcy dadzą Wam możliwość na zagranie w kilku zróżnicowanych gatunkowo scenariuszach. Znajdą coś dla siebie zarówno fani larpów komediowych, jak i gier poważniejszych.