Przeskocz do treści Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left

Chris Birch

Chris Birch

Modiphius Entertainment jest pomysłem przedsiębiorcy zajmującego się grami, Chrisa Bircha, który, wraz z żoną Ritą, w 2012 roku założył w Londynie firmę wydającą gry planszowe. Modiphius rozwinął się niezwykle szybko, a to dzięki serii udanych projektów crowdfundingowych na Kickstaterze, które zgromadziły ponad dwa miliony funtów – najpierw dla własnego Achtung! Cthulhu, a następnie na licencjonowane produkty: należące do ITV Thunderbirds, Conana Barbarzyńcę, Cabinet Entertainment, Siege of the Citadel, Mutant Chronicles, a także Infinity Corvus Belli. Firma znacznie powiększyła dystrybucję i sprzedaż bezpośrednią dzięki licencjonowaniu takich marek, jak: Kung Fu Panda od DreamWorks, Star Trek od CBS, John Carter of Mars z Edgar Rice Burroughs Estate oraz Fallouta od Bethesdy.

Przed Modiphius Chris był założycielem, a przez trzynaście lat dyrektorem kreatywnym Joystick Junkies – marki odzieżowej, będącej pionierem w tworzeniu i wprowadzaniu do sklepów streatwearu bazującego na grach wideo takich jak Atari i Space Invaders. Wcześniej prowadził Cruise Control – jedną z pierwszych brytyjskich agencji PR, a to po dziesięciu latach spędzonych w branży elektronicznej muzyki tanecznej i festiwali takich jak Universe Tribal Gathering i Impact Talent jako międzynarodowy agent, zarządzający zespołami, trasami koncertowymi i klubowymi.

Powiązane Wydarzenia

  • Fallout: Wasteland Warfare RPG with Chris Birch • piątek, 26 kwiecień 2019, 19:00
  • From Zero to Hero by Chris Birch of Modiphius • sobota, 27 kwiecień 2019, 12:00
  • Game of Designers • sobota, 27 kwiecień 2019, 18:00