Przeskocz do treści Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left

Martin Gooch

Martin Gooch

Martin pracował nad takimi tytułami jak "Harry Potter", "Sędzia Dredd" i "Muppety", co nauczyło go, jak należy kręcić filmy. W swojej bogatej karierze piastował przeróżne funkcje: zajmował stanowiska asystenta operatora, operatora kamery i reżysera obrazu przy niezliczonych filmach i produkcjach telewizyjnych, między innymi przy "Big Brotherze" i "Wojnach Robotów". Na swoim koncie ma ponad 1000 dni zdjęciowych!

Jego debiut filmowy, "DEATH" (znany również pod tytułem "After Death"), był wyświetlany podczas gali nagród BAFTA, festiwalu Raindance i wielu innych. Kolejny jego film, komedia science fiction "Search for Simon", znalazł się na liście 10 najlepszych brytyjskich komedii 2013 roku według London Film Review. Oba tytuły zdobyły nagrody bądź nominacje w piętnastu różnych konkursach, w tym trzy wyróżnienia za reżyserię i sześć za film, a także nagrodę dla najlepszego reżysera na Festiwalu Filmowym im. Brama Stokera, nagrodę Festiwalu Raindance i nagrody na festiwalach filmów science fiction w Monako i Bostonie. Jego kolejnym filmem był "The Gatehouse". W tym roku podczas Festiwalu odbędzie się projekcja najnowszego dzieła Martina – "Black Flowers".

Powiązane Wydarzenia

  • Black Flowers • piątek, 26 kwiecień 2019, 20:00
  • Not Only Fantasy/SF - Filmmakers' Inspirations • sobota, 27 kwiecień 2019, 20:30
  • Movie Production Step by Step • niedziela, 28 kwiecień 2019, 13:30