Przeskocz do treści Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left

Paweł Majka

Paweł Majka

Paweł Majka, urodził się 2 czerwca 1972 roku w Krakowie. W 1987 roku zajął trzecie miejsce w Konkursie Literackim Złota Ostroga, organizowanym przez pismo młodzieżowe Świat Młodych. Do pisania wrócił dopiero w roku 2006, opowiadaniem w wydanej przez Fabrykę Słów antologii „Tempus Fugit”.

Kolejne opowiadania i teksty publikował w czasopismach: Nowa Fantastyka, Science Fiction, Fantasy i Horror, Fantasy & Science Fiction” (Edycja Polska), Czas Fantastyki; w antologiach: „Kanon barbarzyńców”, „Nie pytaj o Polskę”, „Nowe idzie”, „Science Fiction”, „Rok po końcu świata”, „Przedmurze”, „Geniusze Fantastyki”, „Fantazmaty”, „Wolsung Antolohia” a także w internetowych magazynach: Fahrenheit, Esensja i Creatio Fantastica.

W 2014 roku ukazała się jego pierwsza powieść, „Pokój Światów” (Genius Creations). Także w roku 2014 ukazała się „Dzielnica obiecana” (Insignis Media) – pierwsza polska powieść osadzona w świecie Metro 2033 stworzonym przez Dmitrija Głuchowskiego. W 2016 r. ukazała się kontynuacja „Dzielnicy…” - „Człowiek obiecany”. Także w 2016 roku Rebis wydał space operę „Niebiańskie Pastwiska”. W roku 2017 ukazały się dwie powieści: „Wojny Przestrzeni” (Genius Creations) oraz „Berserk” (Filia).
Czterokrotnie nominowany był do Nagrody im. Janusza Zajdla (opowiadanie „Grewolucja”, powieści: „Pokój Światów”, „Niebiańskie Pastwiska”, „Wojny Przestrzeni”). Trzykrotnie otrzymał nominacje do Nagrody im. Jerzego Żuławskiego. „Pokój Światów” i „Niebiańskie Pastwiska” otrzymały nagrodę główną zaś „Wojny Przestrzeni” zdobyło srebrne wyróżnienie.

Powiązane Wydarzenia

  • Magia i mistyka na wojnie • piątek, 26 kwiecień 2019, 16:30
  • AutoRPGowanie - gra fabularna z autorami na żywo • sobota, 27 kwiecień 2019, 13:00
  • [Autografy] Paweł Majka • sobota, 27 kwiecień 2019, 18:30
  • Urbanistyczne monstra • sobota, 27 kwiecień 2019, 21:00