Przeskocz do treści
Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left Logo Date Slogan PL Slogan EN

Dariusz Aksamit

Dariusz Aksamit

Fizyk medyczny, asystent na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej. Dawniej zastępca kierownika ds. technicznych w Centralnym Laboratorium Ochrony Radiologicznej, starszy referent ds. badań i projektów w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii, animator w Centrum Nauki Kopernik, Prezes Stowarzyszenia Rzecznicy Nauki, zrzeszającego naukowców-popularyzatorów, członek zarządu Oddziału Warszawskiego Polskiego Towarzystwa Fizyki Medycznej, wolontariusz Fundacji Forum Atomowe.
Na co dzień w pracy naukowej zajmuje się zastosowaniami promieniowania jonizującego w medycynie, pomiarami promieniowania i ochroną radiologiczną, pomiarami radonu, wykorzystywaniem druku3D do usprawnienia procesu radioterapii, współpracując m.in. z Centrum Onkologii-Instytut oraz Instytutem Chemii i Techniki Jądrowej.
W 2015 roku uczestniczył w projekcie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Transformation.doc”, w ramach którego odbył trzytygodniowe szkolenie w Ivey Business School w Kanadzie. Przez resztę czasu z pasją oddaje się popularyzacji nauki.
Dariusz Aksamit jest finalistą pierwszej polskiej edycji konkursu FameLab, organizowanego przez Centrum Nauki Kopernik, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego i British Council. W swojej działalności m.in. kręcił filmy popularnonaukowe w projekcie Experimentum Simplex oraz Adamed SmartUP, brał udział w pierwszym w Polsce stand-up’ie naukowym, współorganizował Marsz dla Nauki oraz brał udział w kampanii społecznej „A dowodzik jest?”. Jest laureatem nagrody „Popularyzator Nauki 2018” w kategorii Animator organizowanego przez serwis Nauka w Polsce Polskiej Agencji Prasowej oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Powiązane Wydarzenia