Przeskocz do treści Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left

Kamil "Tygrzyk" Muzyka

Kamil

Kamil Muzyka to naukowiec, badacz stanu techniki, konsultant, autor, kociarz i edukator. Fantastyka jest jego główną inspiracją i skłania go do rozważań dotyczących rozwiązań prawnych i regulacji takich kwestii jak górnictwo kosmiczne, produkcja orbitalna czy prawa sztucznej inteligencji.
Kamil Muzyka bierze udział w krajowych i zagranicznych pracach akademickich i legislacyjnych związanych z rozwojem prawa kosmicznego (w tym UNCOPUOS – United Nations Committee on the Peaceful Uses of Outer Space). Współprowadzi stronę Prawo i Kosmos – Prawo Kosmiczne oraz kilka pomniejszych fanpage’y związanych z nauką, fantastyką i poezją. W chwili obecnej kończy doktorat na temat prawa produkcji kosmicznej, po którego ukończeniu planuje więcej czasu poświęcać na własną twórczość fantastyczną i popularnonaukową oraz redagowanie tematycznych antologii w stylu „The Endless Frontier”, dr. Jerry’ego Pournella.

Powiązane Wydarzenia

  • Główne wyzwania społeczne i prawne Transhumanizmu • piątek, 26 kwiecień 2019, 22:00
  • Prawo Kosmiczne • sobota, 27 kwiecień 2019, 18:00