Przeskocz do treści Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left
Strona Główna / Prelegenci Zapraszani / Maciej "Zefir" Starzycki

Maciej "Zefir" Starzycki

Maciej

Maciej jest zainteresowany RPG od ponad 25 lat. Zawsze uwielbiał grać w tytuły, które aktualnie były najbardziej popularne w Polsce, ale nie stronił też od poszukiwania mniej znanych gier. Nigdy nie poprzestawał jednak na samych rozgrywkach, ciekawiły go też historia RPG oraz to, w jaki sposób projektuje się gry fabularne.

Jego zainteresowanie szybko wydało bardzo konkretne owoce – Maciej zaangażował się w pracę przy kilku rodzimych produkcjach. Przyłożył rękę do wydania Idee Fixe oraz testował Poza Czasem i Armie Apokalipsy. Jego erpegowe życie weszło na nowe tory wraz z odkryciem Apocalypse World i gier PBTA, - a następnie coraz większej ilości gier indie (których cechy w ostatnich latach coraz liczniej przesiąkają do erpegowego mainstreamu).

Jako członek Stowarzyszenia Avangarda koordynował blog programowy na kilku ostatnich Zjavach i dwóch Bazyliszkach, a także współorganizował sporą część edycji Czasu na Przygodę. Ostatnio poza graniem w RPG intensywnie larpuje.