Przeskocz do treści
Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left Logo Date Slogan PL Slogan EN
Strona Główna / Prelegenci Zapraszani / Małgorzata Krzeczkowska

Małgorzata Krzeczkowska

Małgorzata Krzeczkowska

Na co dzień pracuje na Wydziale Chemii UJ w Krakowie, gdzie stworzyła m.in. kurs dla studentów „Popularyzacja nauk przyrodniczych". Jest członkinią Stowarzyszenia Rzecznicy Nauki.
Od wielu lat współpracuje również z Fundacją Uniwersytet Dzieci i innymi lokalnymi uniwersytetami dziecięcymi czy też trzeciego wieku. Przygotowuje i prowadzi warsztaty chemiczne „Od przedszkola do seniora" oraz wykłady dla dzieci, młodzieży i nauczycieli przybliżające fascynujący świat chemiczny. Uczy również, jak kształtować postawy badawcze dzieci i uczniów. Małgorzata Krzeczkowska uczestniczyła także w projekcie ćwiczeniowym, szkoląc przyszłych animatorów w Centrum Nauki Kopernik. W roku 2016 Fundacja Uniwersytet Dzieci przyznała jej tytuł „Wykładowca roku". Oprócz tego jest też częstym gościem na szkolnych i lokalnych festiwalach nauki, na których prowadzi wykłady i/lub warsztaty. W chwilach wolnych pisze wiersze i słucha muzyki klasycznej.