Przeskocz do treści
Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left Logo Date Slogan PL Slogan EN

Mariusz Gogól

Mariusz Gogól

Biolog, biochemik, popularyzator nauki.

Ukończył biologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Potem rozpoczął studia doktoranckie z nauk biologicznych na tym samym uniwerku. W międzyczasie dostał się na Interdyscyplinarne studia doktoranckie "Society-Enviroment-Technology" dla najbardziej ogarniętych doktorantów ;). Przez 3 lata pracował na stanowisku asystenta w Zakładzie Biochemii Analitycznej, na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii. Od 2 lat jest pracownikiem Instytutu Zootechniki Państwowego Instytutu Badawczego, który jest największą placówką badawczą resortu rolnictwa.
Od 4 lat popularyzuje naukę. Jest członkiem Stowarzyszenia Rzecznicy Nauki. Prowadzi profil na facebooku „dr Mariusz Gogól – Zlewka Totalna”, który jest patronem wydawnictwa PWN. Miał okazję współpracować z radiem Tok FM, Radiofonia FM, Czwartym Programem Polskiego Radia. Pisał artykuły na bloga popularnonaukowego „Crazy Nauka”, do czasopism: „Gość Niedzielny” i „Tygodnik Powszechny”. Współpracował również m.in z fundacją Adamed SmartUP, Centrum Nauki Kopernik, Centrum Kopernika, Obozami Naukowymi Radosława Brzózki. Prowadził także wykłady w różnych miejscach w Polsce.

Powiązane Wydarzenia