Przeskocz do treści
Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left Logo Date Slogan PL Slogan EN
Strona Główna / Prelegenci Zapraszani / Michał Jakub "Mykey" Walczak

Michał Jakub "Mykey" Walczak

Michał Jakub

Urodzony w 1986 roku w Wadowicach, obecnie mieszka w Krakowie. Z wykształcenia anglista. W wolnych chwilach muzyk i tekściarz znany między innymi ze współpracy z Cezarym „Cezarem” Augustynowiczem (przy reedycji płyty Christ Agony „Darkside”) oraz w projekcie HimAir, a także członek grupy filmowej Attic Film Production. W 2014 roku debiutował opowiadaniem „Śmierć po kolędzie” na portalu Niedobre Literki. Tam też została opublikowana seria historii z detektorem, wykrywaczem dymu w roli głównej. Od pewnego czasu ściśle współpracuje z Kazimierzem Kyrczem Jr, czego efektem są liczne opowiadania opublikowane w czasopismach („Pocisk”, „Fantom” czy „EleWator”), jak również licznych antologiach:
„City3”, „Maszyna – Antologia Horroru Industrialnego”, „2017. Antologia współczesnych polskich opowiadań”, „Licho nie śpi”, „Zwierzozwierz – Charytatywna antologia o zwierzętach”, „Iron Tales”. Kolejne opowiadania czekają na publikację w kontynuacji tej ostatniej oraz w kilku innych zbiorach opowiadań.