Przeskocz do treści Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left

Michał Krzywicki

Michał Krzywicki

Urodzony w Chełmie w 1989 roku aktor, reżyser, scenarzysta oraz producent. Edukację filmową rozpoczął, wygrywając stypendium w Warszawskiej Szkole Filmowej w 2011 roku. Po ukończeniu wydziału aktorskiego wyjechał do USA, gdzie w warunkach warsztatowych obserwował, jak tacy reżyserzy jak Baz Luhrmann czy Paul Haggis pracują z aktorem. Doświadczenie zdobywał później w Londynie, gdzie napisał pierwszą wersję scenariusza swojego pełnometrażowego debiutu reżyserskiego - “Diversion End”.

Film ten powstał w 2016 roku w koprodukcji z paryskim domem produkcyjnym Rockzeline oraz amerykańskim Unboiled. Film wygrał nagrody na kilku festiwalach, w tym na festiwalu debiutów filmowych w Koszalinie w 2017 roku. Od ukończenia pracy nad debiutem Michał zdobywał doświadczenie scenopisarskie, m.in. współpracując z Johnem Cabrerą przy serialu premium “August One” produkowanym przez Bryana Singera oraz Rockzeline. W serialu tym jest również jednym z reżyserów. Równolegle, wraz z partnerami, założył firmę produkcyjną DEvision., w której tworzy koncepty oraz reżyseruje spoty reklamowe. Największą popularnością do tej pory cieszy się spot dla Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste, wyświetlany w Europie w 12 wersjach językowych. Dziś Michał pracuje nad swoim drugim filmem pt. “Nagie Wybrzeże“ w ramach Uniwersum Gatunku DEuniverse.

Powiązane Wydarzenia

  • Pokaz "Diversion End" + spotkanie z twórcami (18+) • piątek, 26 kwiecień 2019, 21:30
  • [Panel] O gatunkowym kinie niezależnym • sobota, 27 kwiecień 2019, 16:00