Przeskocz do treści
Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left Logo Date Slogan PL Slogan EN
Strona Główna / Prelegenci Zapraszani / Sylwia "VamppiV" Błach

Sylwia "VamppiV" Błach

Sylwia

Sylwia Błach – rocznik 1991.
Pisarka, dziennikarka, felietonistka, blogerka. Zadebiutowała zbiorem opowiadań „Strach” w 2010 roku. W 2012 wydała pierwszą powieść „Bo śmierć to dopiero początek”. W 2015 roku wydała zbiór opowiadań „Trzy lata strachu”. W 2017. roku wydała powieść „Syndrom Riddocha. Tom pierwszy. Lepszego świata nie będzie” oraz leksykon fantastycznych stworzeń dla dzieci „Wampiry, potwory, upiory i inne nieziemskie stwory”. Jej opowiadania pojawiały się w takich antologiach jak: „Gorefikacje” (2013), „Zombiefilia” (2013), „Księga wampirów” (2014), „Gorefikacje II. Tom pierwszy” (2014), „Toystories” (2014), „Oblicza grozy” (2014), „Horror na Roztoczu 2: Insomnia” (2015), „Krew zapomnianych bogów” (2016), „TABU – antologia horroru erotycznego” (2017), „Mapa Cieni – Kraków” (2017), „Umieranie to parszywa robota” (2019). Publikowała także w zinach: „Magazyn Histeria”, „Qfant”, „Lost&Found Mega*Zine”, „Szortal. Na wynos. Wydanie specjalne”, „Szortal. Na wynos”, „Drabble na niedzielę”; czasopismach: „Coś na progu”, „Horror masakra”, „Brama”, „Pocisk”; portalach: Niedobre Literki, Szortal.com. Pisze zarówno opowiadania, jak i artykuły. W 2016-tym jej opowiadanie „Cisza w eterze” zostało przetłumaczone na język czeski i opublikowane w zinie „Howard”, a także w czeskiej antologii „Za tebou”. W 2018 jej opowiadanie „Budiž ti přáno” pojawiło się w czeskiej antologii „Sešívance”. W 2020 zadebiutowała na portalu Audioteka audiobookiem „Pośród drzew”. Ma własne działy w magazynach „Moda w Polsce” oraz „Integracja”.
Zawodowo programistka. Pracuje w technologii Unity3D, hobbystycznie tworzy strony w Wordpressie. Udziela się w wydarzeniach technologicznych i pisze o technologii na swojej stronie. Prowadziła między innymi bootcampy programistyczne dla kobiet chcących się przebranżowić z firmą Future Collars czy szkolenie z podstaw HTML dla pracowników Orange Polska. W ramach Nocy Naukowców uczyła dzieci na temat wirtualnej rzeczywistości. Wystąpiła na pierwszych urodzinach grupy „Programuj dziewczyno!”. Jej konikiem są nowinki i ciekawostki technologiczne.
Blogerka, modelka. Prowadzi stronę na Facebooku (https://www.facebook.com/blach.sylwia/), na której pisze o modzie, technologii, literaturze, podróżach. Stopniowo zaczyna przygodę z vlogowaniem. Wystąpiła w reklamie Orange i była twarzą ogólnoświatowej kampanii bieliźnianej Panache.
Aktywistka. Uwielbia występować i dzielić się swoimi doświadczeniami, spostrzeżeniami. Często mówi o życiu z niepełnosprawnością ruchową. Organizowała wybory Miss Polski na Wózku, wzięła udział w konferencji organizowanej przez Rzecznika Praw Obywatelskich, pojawiła się w kalendarzu charytatywnym Fundacji Wózkowicze i wiele więcej.
Więcej informacji: https://www.facebook.com/blach.sylwia/
Fot. Bogusia Oźmińska