Przeskocz do treści
Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left Logo Date Slogan PL Slogan EN
Strona Główna / Prelegenci Zapraszani / Tomasz "tomasz37" Ruszkowski

Tomasz "tomasz37" Ruszkowski

Tomasz

Biolog, popularyzator nauki, edukator, trener, freelancer, science busker. Laureat konkursu Popularyzator Nauki 2019. Zdobywca 3. nagrody konkursu „Science Me! 2018”. Laureat nagrody „Nordic Science Centre Forbund award for outstanding performance 2015”. Występował na festiwalach w Bułgarii, Chorwacji, Estonii, Gruzji, na Litwie, Malcie, w Niemczech, Polsce, Serbii, Słowenii i Szwajcarii. Przez 8 lat współpracował z Centrum Nauki Kopernik. Popularyzacją nauki, zawodowo zajmuje się od 2010 r.

Od września 2015 r. współtworzy zespół „Heweliusze Nauki”. Powstał on z pasji do popularyzacji nauki. Znakiem rozpoznawczym prowadzonych przez HN pokazów, wykładów i warsztatów jest interakcja z uczestnikami, zróżnicowana dynamika, dbałość o jasny i interesujący przekaz wiedzy oraz troska o bezpieczeństwo.
To co wyróżnia HN to ogromne doświadczenie międzynarodowe. Regularne występy na festiwalach naukowych zagranicą oraz utrzymywanie kontaktów z przyjaciółmi z innych krajów, pozwalają na stały przepływ wiedzy i pomysłów.