Przeskocz do treści
Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left Logo Date Slogan PL Slogan EN
Strona główna » Blog » Program » Na Pyrkonie nie sposób się nudzić. Adam Przechrzta kolejnym gościem Bloku Literackiego!

Na Pyrkonie nie sposób się nudzić. Adam Przechrzta kolejnym gościem Bloku Literackiego!

Blok Literacki zdecydowanie robi, co może, aby nadchodzący Pyrkon zapadł wszystkim głęboko w pamięć. Grono gości zasila bowiem Adam Przechrzta – autor, który zadebiutował w 2006 roku, a od tego czasu wydał już kilkanaście powieści oraz tom opowiadań.

Adam Przechrzta – człowiek wielu zainteresowań

Adam jest nie tylko pisarzem, ale również historykiem, doktorem nauk humanistycznych, pedagogiem oraz autorem licznych artykułów na temat historii, walki nożem oraz okinawskiego karate. Jakby tego wszystkiego było mało, interesuje się także działaniami służb specjalnych. Jest laureatem Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego, w 2014 roku otrzymał Srebrne Wyróżnienie za Gambit Wielopolskiego.

Adam Przechrzta
Fot. Luiza Kwiatkowska

Zadebiutował w 2006 roku opowiadaniem Pierwszy krok, które ukazało się w magazynie „Nowa Fantastyka”. Od tamtego czasu wydał już kilkanaście powieści, głównie nakładem Fabryki Słów. Wśród nich znajdziecie – między innymi – takie tytuły jak: Pierwszy Krok, Gambit Wielkopolskiego, a także Cykl o Razumowskim, serię Materia Prima oraz Depozytariusz Chorągwi Archanioła

Adam Przechrzta – prywatnie

Jest zwolennikiem czytania przy jedzeniu, który nie ogranicza się do jednego gatunku literackiego i na tapet bierze wszystko: od podręczników pszczelarstwa, przez fantastykę, po romanse dla pań (te ostatnie, jak sam twierdzi, głównie w poczekalni u dentysty). Marzenie ma proste i przyziemne, a jest nim… święty spokój.

Tagi: , , ,

Istota, która podobno nigdy nie śpi, bo czyta książki, ogląda filmy i nadrabia serialowe zaległości. Gdyby była demonem, to komponentami niezbędnymi do jej przywołania byłyby: kawa, czekolada, jabłecznik z cynamonem i lody bakaliowe. Jeśli nie wypełnia jej jedzenie, to robi to frustracja.


Komentarze