Przeskocz do treści
Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left Logo Date Slogan PL Slogan EN
Strona główna » Blog » Program » Blok Dalekowschodni zdradza pierwsze tajemnice – Agnieszka Kiejziewicz na Pyrkonie!

Blok Dalekowschodni zdradza pierwsze tajemnice – Agnieszka Kiejziewicz na Pyrkonie!

Każdy, kto interesuje się kulturą Kraju Kwitnącej Wiśni i cyberpunkiem będzie zadowolony, ponieważ na Pyrkonie pojawi się Agnieszka Kiejziewicz. Przybliży nam ona japońskie spojrzenie na cyberpunk, skupiając się na jego różnych aspektach, a także skonfrontuje japoński cyberpunk z amerykańskim i europejskim gatunkiem. Prawda, że brzmi ciekawie?

Kim jest Agnieszka?

Agnieszka Kiejziewicz to doktor nauk o sztuce, autorka książek o kinie japońskim: Japoński cyberpunk. Od awangardowych transgresji do kina popularnego (Kirin, 2018) oraz Japanese avant-garde and experimental film (Peter Lang, 2020), a także artykułów naukowych i publicystycznych. Jest związana z Uniwersytetem Gdańskim oraz Uniwersytetem Jagiellońskim. Współpracuje z czasopismem naukowym „Maska. Antropologia-Socjologia-Kultura”, instytucjami kultury oraz galeriami sztuki (m.in. ze Szwecji, Finlandii i Polski), w których opowiada i pisze o filmie, kulturze audiowizualnej, a także o wybranych aspektach kultury japońskiej. Jej poszukiwaniom naukowym towarzyszy skupienie na roli nowych technologii w społeczeństwie, przekroczeniach cielesności oraz wizualnych eksperymentach w duchu estetyki awangardowej.

Chcesz być na bieżąco z wszystkimi informacjami na temat Pyrkonu? Zapisz się do naszego newslettera!

Tagi: ,

Osoba pogrążona we własnych myślach, którą tylko nieliczni potrafią zrozumieć. Kocha książki, mangi i anime. Czytanie rozbudziło w niej miłość do pisania. Bujna wyobraźnia i uwielbienie fantastyki doprowadziły do tego, że chce zyskać moc kreowania nowych światów, w których można spotkać ulubionych bohaterów.


Komentarze