Przeskocz do treści
Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left Logo Date Slogan PL Slogan EN
Strona główna » Blog » Program » Blok Komiksowy zdradza kolejne sekrety! Marcin Surma, znany jako XULM, gościem Pyrkonu!

Blok Komiksowy zdradza kolejne sekrety! Marcin Surma, znany jako XULM, gościem Pyrkonu!

Marcin Surma, znany także pod pseudonimem XULM, odwiedzi tegoroczny Pyrkon. Marcin jest artystą wszechstronnym, który może nie tyle, co żadnej pracy się nie boi, ale na pewno w wielu sił próbuje! Bierze udział w wielu najróżniejszych projektach, część z nich przygotowuje samodzielnie, nad innymi z kolei pracuje z innymi twórcami.

Czym zajmuje się XULM?

Ilość projektów i zajęć, w jakich uczestniczy Marcin, jest naprawdę imponująca. XULM, jak sam zdradza, czasem jest ilustratorem (na przykład prace inspirowane klockami LEGO na SURMALEGOBROS), a czasem rysownikiem i/lub scenarzystą komiksowym – jest między innymi autorem dzieł „SUPER NAUKOLEDZY: 2099” (polska premiera 2020!), „Vault 12” czy „Woroszyłowgrad”. Oprócz tego zajmuje się przygotowywaniem gier komputerowych. Ale to nie wszystko! Jest również reżyserem krótkich filmów animowanych.

Chcesz być na bieżąco z wszystkimi informacjami na temat Pyrkonu? Zapisz się do naszego newslettera!

Tagi: , ,

Osoba pogrążona we własnych myślach, którą tylko nieliczni potrafią zrozumieć. Kocha książki, mangi i anime. Czytanie rozbudziło w niej miłość do pisania. Bujna wyobraźnia i uwielbienie fantastyki doprowadziły do tego, że chce zyskać moc kreowania nowych światów, w których można spotkać ulubionych bohaterów.


Komentarze