Przeskocz do treści
Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left Logo Date Slogan PL Slogan EN
Strona główna » Blog » Program » Blok Komiksowy znowu w akcji – Bozia gościem Pyrkonu 2020!

Blok Komiksowy znowu w akcji – Bozia gościem Pyrkonu 2020!

Grono gości Bloku Komiksowego Pyrkonu 2020 stale rośnie. Tym razem dołączyła do niego Bozia, czyli Bogumiła Pepasińska, autorka „Bozióweczek”!

Zeszłoroczny Pyrkon był dla Bozi pierwszym w roli gościa. Została tak ciepło przyjęta, że nie mogło jej zabraknąć na jubileuszowej edycji.

Kim jest Bozia?

Bozia, Pyrkon 2020, Festiwal Fantastyki Pyrkon

Bogumiła Pepasińska ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi. Zawodowo zajmuje się grafiką reklamową, ilustracją i storyboardem, a po godzinach rysuje komiksy. Sama dzieli je na „zwyczajne” oraz „śmieszne komiksiki”. Spod jej ręki wyszły ziny „Marzenie” oraz „Inność”, wydane nakładem Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu. Najbardziej znana jest jednak z „Bozióweczek”, czyli serii zabawnych internetowych stripów komiksowych. Uwielbia tworzyć na różnych płaszczyznach i w różnych stylach, a jej największym marzeniem jest włączenie terminu „śmieszne komiksiki” do ogólnie przyjętej terminologii naukowej w komiksowym nazewnictwie.

Chcesz być na bieżąco z wszystkimi informacjami na temat Pyrkonu? Zapisz się do naszego newslettera!

Tagi: , , ,

Miłośnik starej trylogii SW i LOTR, który żałuje, że wciąż nikt nie nakręcił ekranizacji "Hobbita". Jego ukochany film SF to "Plan dziewięć z kosmosu". Motto życiowe: „jeszcze tylko jeden odcinek i biorę się za robotę”.


Komentarze