Przeskocz do treści
Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left Logo Date Slogan PL Slogan EN
Strona główna » Blog » Program » Blok Naukowy nie przestaje zaskakiwać! Napromieniowani.pl odwiedzą tegoroczny Pyrkon

Blok Naukowy nie przestaje zaskakiwać! Napromieniowani.pl odwiedzą tegoroczny Pyrkon

Interesuje Was tematyka Czarnobyla? A może marzycie o wycieczce do Zony? Świetnie się składa, ponieważ w tym roku na Pyrkonie będziecie mieć okazję spotkać pasjonatów, którzy chętnie podzielą się z Wami swoją wiedzą i doświadczeniem. Przed Wami Krystian Machnik oraz Rafał Ambroziak, członkowie grupy Napromieniowani.pl!

Kim są Napromieniowani.pl?

Napromieniowani.pl to nieformalna grupa zrzeszająca eksploratorów, fotografów i znawców tematyki Czarnobyla. Nie obca im jest Białoruska Strefa Zamknięta czy Fukushima, gdzie również byli nie raz. To jednak nie wszystko! Napromieniowani.pl organizują także akcje pomocowe w Zonie oraz wycieczki dla wszystkich marzących o tym, by stanąć na płycie reaktora RBMK.

Krystian i Rafał na Pyrkonie

Krystian Machnik jest założycielem portalu Napromieniowani.pl, organizatorem wypraw do Czarnobyla, Białoruskiej Strefy Zamkniętej, Fukushimy, elektrowni jądrowych oraz akcji pomocowych dla czarnobylskich babuszek. W Zonie był już niespełna sto razy, spędzając w niej łącznie rok życia, z czego sam żartuje, twierdząc, że prędzej zgubi się w rodzinnym mieście niż w Prypeci.

W Stefie Zamkniętej jest tak często, że w środowisku nazywa się go „kierownikiem Zony” i – jeśli akurat coś się tam dzieje – z dużym prawdopodobieństwem można uznać, że „kierownik” jest w to zamieszany. Ponadto posiada wśród samosiołów przybrane babuszki i jest uznanym degustatorem ichniejszego samogonu.

Rafał Ambroziak to cosplayer, który reporterskim okiem śledzi konwenty, z pierwszego szeregu relacjonując je szerszemu gronu na łamach cosplayertime.pl. Sam określa się jako podróżnik, domorosły grafik oraz pasjonat retro sprzętów i gier komputerowych. Pomaga także samosiołom i czworonogom w Zonie. Zodiakalny Byk, który nie boi się wyzwań, co zaowocowało tym, że rzucił wszystko i, zamiast wyjechać w Bieszczady, postanowił eksplorować mroczne czeluści Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia razem z ekipą Napromieniowiani.pl.

Żartuje, że swoją miłość do Zony nieświadomie zaszczepił mu dziadek, który podał mu w dzieciństwie szklankę kompotu zmieszanego z płynem lugola, jakiś czas po wybuchu reaktora w Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej.

Tagi: , , , ,

Istota, która podobno nigdy nie śpi, bo czyta książki, ogląda filmy i nadrabia serialowe zaległości. Gdyby była demonem, to komponentami niezbędnymi do jej przywołania byłyby: kawa, czekolada, jabłecznik z cynamonem i lody bakaliowe. Jeśli nie wypełnia jej jedzenie, to robi to frustracja.


Komentarze