Przeskocz do treści
Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left Logo Date Slogan PL Slogan EN
Strona główna » Blog » Program » Coraz ciekawiej w Bloku Naukowym – Paweł Marszałek gościem Pyrkonu!

Coraz ciekawiej w Bloku Naukowym – Paweł Marszałek gościem Pyrkonu!

W swoich pracach nad stworzeniem możliwie najciekawszego programu Blok Naukowy przechodzi sam siebie. Tym razem organizatorzy zapewnią Wam podróż do krainy ekonomii, a wszystko dzięki najnowszemu gościowi Pyrkonu 2020 – dr hab., prof. UEP Pawłowi Marszałkowi! O czym Wam opowie podczas swojej wizyty?

Gotówka wydaje się powoli odchodzić do lamusa, a jej miejsce zajmują inne metody i formy płatności. Jak będziemy dokonywać zapłaty w przyszłości? Jaki wpływ na ekonomię mają światowe potęgi i kryptowaluty? Czy istnieje szansa, że wrócimy do  wymiany dóbr oraz kruszców? Są to pytania, na które nasz gość będzie się starał znaleźć odpowiedź, choć w obecnej sytuacji polityczno-gospodarczej jest to trudniejsze, niż by się mogło wydawać. Zapraszamy na fascynującą podróż w przyszłość pieniądza, która już nadeszła!

Paweł Marszałek, czyli ekonomista z żyłką do fantastyki

Paweł Marszałek, Pyrkon 2020, Festiwal Fantastyki Pyrkon

Dr hab., prof. UEP to Prodziekan Wydziału Ekonomii UEP w latach 2016-2019, kierownik Katedry Pieniądza i Bankowości UEP, autor kilkudziesięciu publikacji z ekonomii, finansów i bankowości. Specjalizuje się w teorii pieniądza, historii myśli ekonomicznej, bankowości i stabilności systemów finansowych. Jest fanem Jacka Dukaja, Neala Stephensona i Jima Butchera oraz przyjacielem Ojców Założycieli Drugiej Ery.

Tagi: , , ,

Miłośnik starej trylogii SW i LOTR, który żałuje, że wciąż nikt nie nakręcił ekranizacji "Hobbita". Jego ukochany film SF to "Plan dziewięć z kosmosu". Motto życiowe: „jeszcze tylko jeden odcinek i biorę się za robotę”.


Komentarze