Przeskocz do treści
Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left Logo Date Slogan PL Slogan EN
Strona główna » Blog » Program » Heweliusze Nauki zaprezentują nam na Pyrkonie pokazy naukowe w formie Science Buskingu!

Heweliusze Nauki zaprezentują nam na Pyrkonie pokazy naukowe w formie Science Buskingu!

Na tegorocznej edycji Pyrkonu będziecie mieli szansę wziąć udział w pokazach naukowych, określanych mianem Science Buskingu, czyli aktywności, którą można przetłumaczyć jako Kuglarstwo Naukowe (prawda, że jest w tej nazwie coś intrygującego?). Pokazy te będą prowadzone przez Heweliuszy Nauki, zgrany zespół tworzony przez Tomasza Ruszkowskiego i Pawła Jaskólskiego – pasjonatów nauki, którzy z dużym zaangażowaniem popularyzują ją wśród różnych grup odbiorców. Niezwykle ważna jest dla nich interakcja z uczestnikami pokazów, warsztatów czy wykładów, o czym będziecie mogli się przekonać, biorąc udział w ich pokazach!

O Science Buskingu słów kilka

Science Busking odbywa się często na festiwalach, piknikach i innych tego typu imprezach. To tak zwane Kuglarstwo Naukowe (busker to z angielskiego artysta uliczny, a kuglarzami z kolei byli, a nawet i nadal są, wędrowni artyści, którzy bawili publikę sztuczkami magicznymi). Łatwo się teraz domyślić, że w Science Buskingu jednym z najważniejszych elementów pokazu jest nawiązanie kontaktu z publicznością i zaproszenie jej do współudziału. Heweliusze Nauki do swych występów używają prostych rekwizytów i wykonują z publiką łatwe doświadczenia, które jednak potrafią przynieść bardzo ciekawe wyniki.

Do swych pokazów nie używają sceny, ale całego otoczenia, wykorzystując jego możliwości. Są w ciągłym ruchu i angażują do doświadczeń osoby będące w pobliżu, zapewniając im tym samym fantastyczne przeżycia.

Science Busking na Pyrkonie!

Heweliusze Nauki Science Busking praktykują już od 2010 roku, a podczas przeprowadzania występów w najróżniejszych warunkach zdobyli ogromną wiedzę i doświadczenie. Dadzą i nam szansę na bezpośredni kontakt z nauką! Teraz i Wy będziecie mieli sposobność, by wziąć udział w pokazach Kuglarstwa Naukowego, skierowanych do dorosłych. Będą one odbywały się każdego dnia Festiwalu i to w różnych miejscach, więc wypatrujcie ich bacznie!

Chcesz być na bieżąco z wszystkimi informacjami na temat Pyrkonu? Zapisz się do naszego newslettera!

Tagi:

Osoba pogrążona we własnych myślach, którą tylko nieliczni potrafią zrozumieć. Kocha książki, mangi i anime. Czytanie rozbudziło w niej miłość do pisania. Bujna wyobraźnia i uwielbienie fantastyki doprowadziły do tego, że chce zyskać moc kreowania nowych światów, w których można spotkać ulubionych bohaterów.


Komentarze