Przeskocz do treści
Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left Logo Date Slogan PL Slogan EN
Strona główna » Blog » Program » Kazimierz Kyrcz Jr gościem Pyrkonu!

Kazimierz Kyrcz Jr gościem Pyrkonu!

Na Pyrkonie pojawi się Kazimierz Kyrcz Jr, którego twórczość można określić mianem „miejskiej grozy”. Jego dzieła klasyfikuje się głównie jako kryminały, fantastykę i literaturę grozy. Co ciekawe, Kazimierz sporą część swoich tekstów tworzy w duecie z innymi pisarzami. Akcja jego dzieł rozgrywa się często w miejskich realiach i skupia się na meandrach ludzkiej psychiki. To jak, kto ma ochotę poznać Kazimierza i dowiedzieć się, co mu w głowie siedzi?

Ale najpierw słów kilka o Kazimierzu

Kazimierz Kyrcz Jr to słynny obieżyświat, globtroter, niekiedy także redaktor, publicysta oraz pisarz. Tłumaczony jest na angielski, rosyjski, czeski i słowacki, nieustannie liczy na to, że znajdą się chętni do przełożenia jego prozy także na inne języki. Opublikował wiele książek w różnych duetach, a także zbiory opowiadań „Femme fatale” i „Okruchy mroku” oraz powieści „Podwójna pętla”, „Dziewczyny, które miał na myśli” i „Chłopcy, których kochano za mocno”. Na dniach nakładem wydawnictwa HarperCollins ukaże się kontynuacja tej ostatniej, czyli „Kobiety, które nienawidzą”. Z kolei jesienią księgarskie półki szturmować będą „Mężczyźni w potrzasku”. Również jesienią pojawi się piąta odsłona redagowanej przez niego antologii grozy, wydawanej w serii „City”.

Chcesz być na bieżąco z wszystkimi informacjami na temat Pyrkonu? Zapisz się do naszego newslettera!

Tagi: ,

Osoba pogrążona we własnych myślach, którą tylko nieliczni potrafią zrozumieć. Kocha książki, mangi i anime. Czytanie rozbudziło w niej miłość do pisania. Bujna wyobraźnia i uwielbienie fantastyki doprowadziły do tego, że chce zyskać moc kreowania nowych światów, w których można spotkać ulubionych bohaterów.


Komentarze