Przeskocz do treści
Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left Logo Date Slogan PL Slogan EN
Strona główna » Blog » Program » Kenneth Hite na Pyrkonie!

Kenneth Hite na Pyrkonie!

Spragnieni krwi fani wampirów, odkrywający mroczne sekrety Badacze Tajemnic, Gwiezdni Wędrowcy… lub po prostu fani gier fabularnych! Jeśli w Waszych tegorocznych planach nie macie zapisanego Pyrkonu… to niech te plany ulegną jak najszybszej zmianie! Dlaczego? Razem z Alis.Games przedstawiamy Wam kolejnego gościa, który przybędzie do pyrkonowego Poznania: twórca, konsultant i współtwórca ponad 100 podręczników i dodatków do przeróżnych systemów RPG – Kenneth Hite!

Fabularny maratończyk

Ten człowiek przyłożył swoją rękę i głowę do tylu projektów, że na pewno nie wymienię ich tutaj wszystkich. Jego nazwisko możecie kojarzyć chociażby z pracy  z Mitami Cthulhu np. Trail of Cthulhu czy Fall of Delta Green oraz z tego, że Kenneth jest lead designerem 5, najnowszej edycji Wampira: Maskarady! Tej, która już niedługo pojawi się w Polsce dzięki Alis.Games!

Zaczynał jako wolontariusz w Chaosium Inc. (tak tym od Call of Cthulhu), mistrzując na eventach i jak sam podkreśla, “objadając się firmową pizzą”. Po kilku latach Kenneth Hite trafił do Steve Jackson Games, który w Polsce znany jest przede wszystkim z karcianki Munchkin… i znowu zaczął tworzyć. I stworzył GURPS WWII, czyli Generic Universal RolePlaying System: Weird War II czyli rozszerzenie do Generic Universal RolePlaying System.

Jego pierwszy system, stworzony we współpracy z Chaosium Inc.Nephilim, ukazał się w roku 1992. Po przepracowaniu kilku lat jako freelancer Kenneth dołączył do romantycznie nazywającego się wydawnictwa The Last Unicorn, z którym stworzył grę fabularną opartą na “dość” znanej franczyzie – Star Treku.

Nie zapomnijmy o jego wkładzie w RuneQuesta i Unknown Armies. Tam też dorzucił kilka swoich groszy. Napisał sporo tekstów poradnikowych do publikacji Gamemastering Secrets, która w 2002 roku wygrała Origins Award za najlepsze growe akcesorium lub pomoc.

Mało? Nasz gość był również konsultantem przy tworzeniu 5 edycji Dungeons&Dragons. Nie można również zapomnieć o jego zaangażowaniu w produkcje skierowane do młodszego pokolenia! Młodzieżowy detektywistyczny, system Bubblegumshoe oraz seria książek dla dzieci przybliżająca im mitologię Cthulhu: Where the Deep Ones Are, The Antarctic Express, Cloffourd the Big Red Dog czy Good night Azathoth to fantastyczne tytuły dla Waszych dzieci. Niech je ktoś w końcu wyda w Polsce!

Literackie skoki w bok i w Chicago koty dwa

Pewnie nie zaskoczę Was, mówiąc, że w literaturze Kenneth nie realizował się tylko w dziale dziecięcym. Napisał również kilka książek, zarówno fabularnych, jak i non-fiction. Wśród nich warto na pewno wymienić: The Nazi Occult and The Cthulhu Wars, Tour de Lovecraft: the Tales, The Thrill of Dracula, czy Cthulhu 101.

No i ostatnie, ale nie najmniej ważne (po angielsku to powiedzenie ma zdecydowanie więcej sensu…), jest dumnym mieszkańcem Chicago i posiadaczem dwóch kotów! Jeśli chcecie zobaczyć, nad czym Kenneth pracował ostatnio, to koniecznie odwiedźcie stronę ze zbiórką crowdfundingową dotyczącą nowej edycji Wampira: Maskarady!

Chcesz być na bieżąco z wszystkimi informacjami na temat Pyrkonu? Zapisz się do naszego newslettera!

Tagi: , , , ,

Lubi czytać i zbierać książki. Nie lubi, jak ludzie wolno idą chodnikiem. Potrafi zbiegać ze schodów, przeskakując po dwa stopnie.


Komentarze