Przeskocz do treści
Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left Logo Date Slogan PL Slogan EN
Strona główna » Blog » Program » Koło Naukowe Robotyków „KoNaR” zapewni nam na tegorocznym Pyrkonie spotkanie z Ariadną, robotem-saperem!

Koło Naukowe Robotyków „KoNaR” zapewni nam na tegorocznym Pyrkonie spotkanie z Ariadną, robotem-saperem!

Dzięki członkom Koła Naukowego Robotyki „KoNaR”, Kornelowi Koszeli i Michałowi Piotrowiczowi, będziemy mieli okazję wziąć udział w niesamowitym pokazie umiejętności Ariadny, autonomicznego robota pirotechnicznego, który potrafi coś, co naprawdę robi wrażenie – wykrywa i zbiera atrapy min przeciwpiechotnych! Przed pokazem panowie poprowadzą także dla nas prelekcję zatytułowaną „Terminator z piwnicy – fantastyka czy rzeczywistość?”. Prawda, że brzmi ciekawie?

Kim są Kornel i Michał?

Kornel Koszela to robotyk, programista i członek Koła Naukowego Robotyków ,,KoNaR” (https://www.facebook.com/KoNaRRobotics/). Od dzieciństwa pasjonat robotyki, zaczynał zabawę z budową robotów z klocków, aby kontynuować ją potem przy tworzeniu konstrukcji turniejowych, konkurujących na poziomie międzynarodowym m.in. w Chinach i Brazylii. Wielokrotny medalista na poziomie krajowym. Obecnie zajmuje się głownie propagowaniem szeroko pojętej robotyki, od trzech lat współorganizując międzynarodowe zawody robotyczne Robotic Arena, prowadząc warsztaty robotyczne oraz pokazy.

Michał Piotrowicz z kolei to elektronik, robotyk oraz aktywny członek Koła Naukowego Robotyków ,,KoNaR” (https://www.facebook.com/KoNaRRobotics/). Początki pracy w kole łączył głównie z budową robotów turniejowych Sumo oraz reprezentowaniem uczelni i kraju na międzynarodowych turniejach, gdzie konstrukcje niejednokrotnie zajmowały najwyższe lokaty. Jako część akademickiej społeczności zorientowanej wokół robotyki i elektroniki aktywnie prowadzi działania mające na celu propagowanie tychże dziedzin nauki. Przez ostatnie lata pełnił w kole naukowym funkcję Prezesa do spraw Organizacyjnych. Obecnie koordynator projektu ,,Ariadna” – autonomicznego robota pirotechnicznego wykrywającego i zbierającego atrapy min przeciwpiechotnych. Robot powstał między innymi w celu rywalizacji na zawodach Minesweepers, odbywających się w Makau podczas konferencji IROS2019, gdzie zdobył II miejsce w klasyfikacji ogólnej. A po godzinach? Pasjonat taniego i niekonwencjonalnego podróżowania. Początkujący fotograf i bloger. Te zainteresowania wzbudził w nim udział w wolontariacie w Nepalu, gdzie przez dwa miesiące uczył geometrii i matematyki oraz zarażał uczniów miłością do robotyki.

Tagi: ,

Osoba pogrążona we własnych myślach, którą tylko nieliczni potrafią zrozumieć. Kocha książki, mangi i anime. Czytanie rozbudziło w niej miłość do pisania. Bujna wyobraźnia i uwielbienie fantastyki doprowadziły do tego, że chce zyskać moc kreowania nowych światów, w których można spotkać ulubionych bohaterów.


Komentarze