Przeskocz do treści
Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left Logo Date Slogan PL Slogan EN
Strona główna » Blog » Program » Kore Yamazki, autorka mangi „Oblubienica czarnoksiężnika”, odwiedzi tegoroczny Pyrkon!

Kore Yamazki, autorka mangi „Oblubienica czarnoksiężnika”, odwiedzi tegoroczny Pyrkon!

Z okazji 20-lecia Pyrkonu mamy wyjątkowa wiadomość dla wszystkich wielbicieli Bloku Dalekowschodniego! Kore Yamazki, autorka znanej i uwielbianej, zarówno w Japonii jak i w Polsce, mangi “Oblubienica czarnoksiężnika” w maju pojawi się w Poznaniu dzięki wspólnym działaniom Pyrkonu i wydawnictwa Studio JG!

Pierwszy gość z Japonii na Pyrkonie! 

Dla urodzonej na Hokkaido autorki będzie to pierwsza wizyta w naszym kraju, zaś dla wszystkich fanów mangi drugi raz w historii, gdy mangaka z Japonii pojawi się z oficjalną wizytą w Polsce! Co więcej – będziecie mogli nie tylko zdobyć podpis rysowniczki, ale też zobaczyć się z nią podczas spotkania panelowego, na którym opowie Wam ona o pracy mangaki i odpowie na pytania czytelników. Kajeciki w dłoń i zapisujcie swoje pomysły!

Oblubienica w druku i na ekranie

Zarówno w Japonii, jak i na świecie, Kore Yamazaki zyskała ogromną popularność za sprawą bestsellerowej, wielokrotnie nagradzanej mangi “Oblubienica czarnoksiężnika” (Mahōtsukai no yome), której pierwszy rozdział opublikowany został w magazynie “Monthly Comic Blade” w 2013 roku. W Polsce manga ukazuje się od 2015 roku nakładem wydawnictwa Studio JG, a jej popularność od dnia premiery ciągle wzrasta. 

Historia osieroconej Chise i potężnego czarnoksiężnika Eliasa została zekranizowana także w postaci anime, obecnie zaś powstaje wiele różnych projektów osadzonych w uniwersum “Oblubienicy”. 

Jeżeli tak jak my nie możecie doczekać się spotkania z autorką, zachęcamy do śledzenia informacji na temat jej wizyty, które pojawiać się będą na specjalnie utworzonej stronie wydarzenia (http://studiojg.pl/oblubienica) i na naszych mediach społecznościowych. 

Do zobaczenia w maju!

Chcesz być na bieżąco z wszystkimi informacjami na temat Pyrkonu? Zapisz się do naszego newslettera!

Tagi: , , ,

Jako dziecko zagubiła się w fantasy jak Alicja w Krainie Czarów i niczym Obieżyświat postanowiła zwiedzić wszystkie fantastyczne krainy. Kolekcjonuje książki jak Flash mandaty za prędkość. Optymistyczna jak Kłapouchy, energiczna jak Garfield z nutą gramatyki Yody. Nienawidzi zimna jak Anakin piasku, a pająki kocha równie mocno co Ron Wesley. Żeby przeczytać i obejrzeć wszystko co jej się marzy, musiałaby żyć tak długo, jak Legolas. Z tego powodu od wielu lat bezskutecznie próbuje zostać elfem. foto: Makove Love


Komentarze