Przeskocz do treści
Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left Logo Date Slogan PL Slogan EN
Strona główna » Blog » Program » Krystyna Chodorowska pojawi się na Pyrkonie jako gość Bloku Literackiego!

Krystyna Chodorowska pojawi się na Pyrkonie jako gość Bloku Literackiego!

Na tegorocznej edycji Pyrkonu będziemy mieli okazję poznać Krystynę Chodorowską, która pojawi się jako gość wydawnictwa Uroboros. Jej zakres działalności zawodowej i zainteresowań jest niezwykle szeroki. Jak sama Krystyna twierdzi, posiada obywatelstwo kilku fikcyjnych światów, dzięki czemu z pewnością ma do opowiedzenia wiele ciekawych anegdot. Prawda, że brzmi intrygująco?

Kim jest Krystyna?

Krystyna Chodorowska to programistka z działu sztucznej inteligencji, autorka wniosków patentowych i czasem książek. Przetłumaczyła cztery powieści Chiny Miéville’a, a także utwory Jima Butchera, George’a R.R. Martina, Rogera Zelaznego, Nancy Kress, Waltera Jona Williamsa, Grega Egana, Pat Cadigan i Neila Willamsona. Publikowała opowiadania w czasopismach i w antologiach tematycznych. Jest autorką powieści Triskel: Gwardia i obyczajowej wydanej pod pseudonimem. Czterokrotnie otrzymała nominację do Nagrody im. Janusza A. Zajdla. W ramach podziękowań za pomoc została zabita przez Petera Wattsa w powieści Echopraksja. Jest miłośniczką i propagatorką gier fabularnych (RPG). Należy do Śląskiego Klubu Fantastyki i grupy pisarek fantastycznych „Harda Horda”.

To jak, kto nie może się doczekać, by poznać Krystynę?

Tagi:

Osoba pogrążona we własnych myślach, którą tylko nieliczni potrafią zrozumieć. Kocha książki, mangi i anime. Czytanie rozbudziło w niej miłość do pisania. Bujna wyobraźnia i uwielbienie fantastyki doprowadziły do tego, że chce zyskać moc kreowania nowych światów, w których można spotkać ulubionych bohaterów.


Komentarze