Przeskocz do treści
Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left Logo Date Slogan PL Slogan EN
Strona główna » Blog » Program » Literackie El Dorado nie ma końca – Paweł Majka gościem Pyrkonu 2020!

Literackie El Dorado nie ma końca – Paweł Majka gościem Pyrkonu 2020!

Organizatorzy Bloku Literackiego nie należą do gatunków zapadających w sen zimowy. Zamiast tego ciężko pracują nad sprowadzeniem kolejnych gwiazd na Pyrkon. Dziś grono to powiększa się o Pawła Majkę – jednego z najbardziej zapracowanych polskich pisarzy fantasy!

Liczne powieści i równie liczne nagrody – oto Paweł Majka!

Paweł Majka, Pyrkon 2020, Festiwal Fantastyki Pyrkon

Paweł Majka urodził się 2 czerwca 1972 roku w Krakowie. W 1987 roku zajął trzecie miejsce w Konkursie Literackim Złota Ostroga, organizowanym przez pismo młodzieżowe „Świat Młodych”. Do pisania wrócił dopiero w roku 2006, opowiadaniem w wydanej przez Fabrykę Słów antologii „Tempus Fugit”. Kolejne opowiadania i teksty publikował w czasopismach: “Nowa Fantastyka”, „Science Fiction, Fantasy i Horror, Fantasy & Science Fiction” (Edycja Polska), „Czas Fantastyki”; w antologiach: „Kanon barbarzyńców”, „Nie pytaj o Polskę”, „Nowe idzie”, „Science Fiction”, „Rok po końcu świata”, „Przedmurze”, „Geniusze Fantastyki”, „Fantazmaty”, „Wolsung Antologia”, a także w internetowych magazynach: „Fahrenheit”, „Esensja” i „Creatio Fantastica”.

W 2014 roku ukazała się jego pierwsza powieść, „Pokój Światów” (Genius Creations). Także w roku 2014 wydana została „Dzielnica obiecana” (Insignis Media) – pierwsza polska powieść osadzona w świecie Metro 2033 stworzonym przez Dmitrija Głuchowskiego. W 2016 r. ukazała się kontynuacja „Dzielnicy…” – „Człowiek obiecany”. W tym samym roku Rebis wydał space operę „Niebiańskie Pastwiska”. W roku 2017 ukazały się dwie powieści: „Wojny Przestrzeni” (Genius Creations) oraz „Berserk” (Filia). W 2019 roku Paweł Majka zaszalał i opublikował trzy powieści: „Jedyne” (GC), „Berserk Spowiednik” (Filia) oraz z Radosławem Rusakiem „Czerwone Żniwa: Uderzenie wyprzedzające” (ZNAK). Nasz gość czterokrotnie nominowany był do Nagrody im. Janusza Zajdla (opowiadanie „Grewolucja”, powieści: „Pokój Światów”, „Niebiańskie Pastwiska”, „Wojny Przestrzeni”). Trzykrotnie otrzymał nominacje do Nagrody im. Jerzego Żuławskiego. „Pokój Światów” i „Niebiańskie Pastwiska” otrzymały nagrodę główną, zaś „Wojny Przestrzeni” zdobyło srebrne wyróżnienie.

Chcesz być na bieżąco z wszystkimi informacjami na temat Pyrkonu? Zapisz się do naszego newslettera!

Tagi: , , ,

Miłośnik starej trylogii SW i LOTR, który żałuje, że wciąż nikt nie nakręcił ekranizacji "Hobbita". Jego ukochany film SF to "Plan dziewięć z kosmosu". Motto życiowe: „jeszcze tylko jeden odcinek i biorę się za robotę”.


Komentarze