Przeskocz do treści
Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left Logo Date Slogan PL Slogan EN
Strona główna » Blog » Program » Maciej Kur i Piotr Bednarczyk, twórcy komiksów dla dzieci (i nie tylko), gośćmi Pyrkonu!

Maciej Kur i Piotr Bednarczyk, twórcy komiksów dla dzieci (i nie tylko), gośćmi Pyrkonu!

Na Pyrkonie będziemy mieli okazję ponownie spotkać Macieja Kura i Piotra Bednarczyka! Są oni autorami komiksów Lil i Put, humorystycznej serii, która opowiada o perypetiach tytułowej dwójki liliputów (nawiązanie do książki Podróże Gulliwera Jonathana Swifta). W roku 2014 komiks debiutował wyróżnieniem w pierwszej edycji Konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci.

Dowiedzmy się ciut więcej o Macieju i Piotrze

Maciej Kur to scenarzysta komiksów i filmów animowanych. Wraz z Piotrkiem Bednarczykiem tworzą wspomnianą już serię Lil i Put (ukazującą się zarówno albumowo, jak i w odcinkach w magazynie „Nowa Fantastyka”). Z kolei Maciej z Magdaleną „Meago” Kanią tworzą Emilkę Sza i Delisie. Pisze on także scenariusze do serii Mietka Fijała Oskar i Fabrycy i Kajko i Kokosza (rys. Sławek Kiełbus).
Ale to nie wszystko. Maciej pracuje też przy różnych serialach animowanych, między innymi przy powstającej serialowej adaptacji Kajka i Kokosza oraz pełnometrażowym filmie Ryjówka Przeznaczenia (EGO FILM). Jest też autorem książki dla dzieci Sylwia Sylwester jest Niecałopełnista.
Maciej to także absolwent warszawskiej „ASP” oraz „Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie”. Prowadzi autorskie wykłady dla dzieci i młodzieży o historii komiksu oraz warsztaty na temat sztuki tworzenia komiksu.

Piotr „Bedyk” Bednarczyk jest absolwentem Wydziału Malarstwa na warszawskiej ASP. Jest współautorem (rysownikiem i kolorystą) oficjalnej kontynuacji kultowego komiksu Janusza Christy Kajko i Kokosz – Nowe przygody i, jak już wiemy, współautorem serii komiksów Lil i Put. W roku 2014 komiks zdobył wspomniane wcześniej wyróżnienie w pierwszej edycji Konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci. Warto też dodać, że w roku 2017 komiks trafił do podręcznika języka polskiego dla klas siódmych Między nami. Seria od tego samego roku regularnie ukazuje się również na łamach magazynu „Nowa Fantastyka”. Obecnie dostępne są 4 tomy serii, a prace nad dwoma kolejnymi trwają.
Ponadto Piotr jest rysownikiem storyboardów i autorem projektów plastycznych do filmów animowanych. To także twórca murali i członek kolektywu Świeżo Malowane. Jak sam zdradza, jest miłośnikiem komiksów od najmłodszych lat.

Chcesz być na bieżąco z wszystkimi informacjami na temat Pyrkonu? Zapisz się do naszego newslettera!

Tagi: ,

Osoba pogrążona we własnych myślach, którą tylko nieliczni potrafią zrozumieć. Kocha książki, mangi i anime. Czytanie rozbudziło w niej miłość do pisania. Bujna wyobraźnia i uwielbienie fantastyki doprowadziły do tego, że chce zyskać moc kreowania nowych światów, w których można spotkać ulubionych bohaterów.


Komentarze