Przeskocz do treści
Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left Logo Date Slogan PL Slogan EN
Strona główna » Blog » Program » Magdalene Visaggio pierwszym zagranicznym gościem Bloku Komiksowego!

Magdalene Visaggio pierwszym zagranicznym gościem Bloku Komiksowego!

Miło jest nam ogłosić pierwszego gościa zagranicznego Bloku Komiksowego Pyrkonu 2020! Jest nim amerykańska scenarzystka Magdalene Visaggio! Będzie to pierwsza taka okazja w Polsce, aby móc spotkać tę autorkę.

„Vagrant Queen”, „Rick and Morty” i liczne nagrody – oto bogata twórczość Magdalene Visaggio

Magdalene Visaggio, Pyrkon 2020, Festiwal Fantastyki Pyrkon

Magdalene Visaggio znana jest z pracy nad komiksami różnych wydawców: DC Comics, Marvel Comics, IDW, czy Black Mask Studios. Miała okazję pisać tytuły takie jak „Eternity Girl” (nominacja do nagród Eisnera w 2019 roku), „Rick and Morty”, „Transformers vs. The Visionaries” i wiele innych. Wśród jej nominowanych prac znajduje się także komiks „Kim & Kim”, zaś kanał SyFy już w 2020 roku wyemituje produkcję na podstawie napisanej przez nią serii „Vagrant Queen”.

Rysunki do czterech numerów jej innej serii – „Sex Death Revoltion” – stworzyła Katarzyna Witerscheim, która również odwiedzi nasz Festiwal.

Jeszcze w tym roku wydawnictwo Egmont wyda tom komiksowych przygód Ricka i Morty’ego z jej scenariuszem, zatem szykujcie komiksy do autografów! Autorkę zobaczycie również oczywiście w trakcie spotkań i paneli dyskusyjnych.

Tagi: , , ,

Miłośnik starej trylogii SW i LOTR, który żałuje, że wciąż nikt nie nakręcił ekranizacji "Hobbita". Jego ukochany film SF to "Plan dziewięć z kosmosu". Motto życiowe: „jeszcze tylko jeden odcinek i biorę się za robotę”.


Komentarze