Przeskocz do treści
Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left Logo Date Slogan PL Slogan EN
Strona główna » Blog » Program » Pisarski kameleon w Bloku Literackim – Katarzyna Berenika Miszczuk odwiedzi Pyrkon!

Pisarski kameleon w Bloku Literackim – Katarzyna Berenika Miszczuk odwiedzi Pyrkon!

Lista pisarzy przybywających na najbliższy Pyrkon zdaje się nie mieć końca. Co chwilę dołącza do niej kolejna znakomitość. Tym razem jest to Katarzyna Berenika Miszczuk, która dała się poznać jako pisarka, której niestraszne są różne gatunki literackie. Najbliższy Pyrkon to znakomita okazja, by bliżej poznać jej nieszablonowe podejście do literatury.

Katarzyna Berenika Miszczuk i jej droga z gabinetu na półki

Katarzyna Berenika Miszczuk, Pyrkon 2020, Festiwal Fantastyki Pyrkon
Fot. Wojciech Biały

Z wykształcenia jest lekarką. To wszechstronna pisarka, której znakiem rozpoznawczym jest nieoczywista mieszanka literackich światów niezmiennie doprawiona dużą dawką humoru. Ma w swoim dorobku kilkanaście książek. Katarzyna Berenika Miszczuk chętnie sięga po fantasy, science-fiction, a także kryminał i powieść obyczajową. Największe uznanie czytelników przyniosła jej seria diabelsko-anielska: „Ja, diablica” (2010), „Ja, anielica” (2011) oraz „Ja, potępiona” (2012). Na jej ostatni bestsellerowy cykl „Kwiat paproci” składają się: „Szeptucha” (2016, Książka Roku 2016 w plebiscycie portalu lubimyczytac.pl), „Noc Kupały” (2016), „Żerca” (2017, Książka Roku 2017 w plebiscycie portalu lubimyczytac.pl) oraz „Przesilenie” (2018, Książka Roku 2018 w plebiscycie portalu lubimyczytac.pl). W zeszłym roku ukazał się prequel serii pt. „Jaga”. W 2017 roku powieścią „Obsesja” autorka rozpoczęła kolejny cykl „W lekarskim fartuchu”. Rok później ukazała się jej kontynuacja „Paranoja”. Rok 2020 rozpoczęła premierą komedii kryminalnej pt. „Ja cię kocham, a ty… MIAU”.

Tagi: , , ,

Miłośnik starej trylogii SW i LOTR, który żałuje, że wciąż nikt nie nakręcił ekranizacji "Hobbita". Jego ukochany film SF to "Plan dziewięć z kosmosu". Motto życiowe: „jeszcze tylko jeden odcinek i biorę się za robotę”.


Komentarze