Przeskocz do treści
Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left Logo Date Slogan PL Slogan EN
Strona główna » Blog » Program » Autorka “Wojny makowej” odwiedzi Pyrkon. Rebecca F. Kuang gościem Bloku Literackiego!

Autorka “Wojny makowej” odwiedzi Pyrkon. Rebecca F. Kuang gościem Bloku Literackiego!

Jeśli myśleliście, że Blok Literacki odkrył już wszystkie swoje karty, to jesteście w błędzie – mamy jeszcze kilka asów w rękawie! Jednym z nich jest Rebecca F. Kuang, mająca na swoim koncie cykl “Wojna makowa”.

Rebecca F. Kuang i jej dorobek

Rebecca F. Kuang jest autorką powieści Wojna makowa, z którą polscy czytelnicy będą mogli zapoznać się już w lutym, dzięki Fabryce Słów. Na swoim koncie ma również kontynuację historii The Dragon Republic. Zdobyła tytuł magistra filozofii z Sinologii na Uniwersytecie w Cambridge, a obecnie w ramach stypendium Marshalla zdobywa tytuł magistra współczesnych studiów chińskich na Uniwersytecie w Oxfordzie. Zajmuje się także tłumaczeniem chińskich powieści science-fiction na język angielski.

Photo by: Kobi C. Felton (2019)

Dotychczas na swoim koncie ma nominację do takich nagród jak: Nebula, Locus i World Fantasy Award. Mało tego, jej debiutancka powieść Wojna makowa nie tylko została wymieniona przez Time’a, Amazon, Goodreads oraz Guardiana jako jedna z najlepszych książek roku 2018, ale także zdobyła Crawford Award oraz Compton Crook Award za najlepszą powieść debiutancką.

Rebecca F. Kuang na Pyrkonie! 

Na Pyrkonie 2020 Rebecca pojawi się jako gość Bloku Literackiego, co oznacza, że będziecie mogli zdobyć jej autograf na dyżurze oraz zadać jej kilka pytań na spotkaniu autorskim. Nie możecie przegapić tej możliwości!

Tagi: , , ,

Istota, która podobno nigdy nie śpi, bo czyta książki, ogląda filmy i nadrabia serialowe zaległości. Gdyby była demonem, to komponentami niezbędnymi do jej przywołania byłyby: kawa, czekolada, jabłecznik z cynamonem i lody bakaliowe. Jeśli nie wypełnia jej jedzenie, to robi to frustracja.


Komentarze