Przeskocz do treści
Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left Logo Date Slogan PL Slogan EN
Strona główna » Blog » Program » Strefa Fabularna rusza z gośćmi. Na pierwszy ogień Jason Durall!

Strefa Fabularna rusza z gośćmi. Na pierwszy ogień Jason Durall!

Dziesiątki pism zalewają tajną siedzibę Pyrkonu każdego dnia. Wśród najczęściej zadawanych pytań przewija się „kiedy wreszcie ogłosicie gości Strefy Fabularnej?”. Z dumą pragniemy odpowiedzieć, że czas zakończyć oczekiwanie. Swoją obecność na Pyrkonie potwierdził projektant gier Jason Durall!

Jason Durall w swojej karierze brał udział w tworzeniu gier, które zyskały rzesze fanów na całym świecie. Doświadczenie zdobywał na wielu różnych stanowiskach, dzięki czemu ma szeroki ogląd na proces powstawania gier RPG. Oprócz tego nasz gość pracował również w branży gier komputerowych. Jason to człowiek licznych talentów i jego przyjazd na Pyrkon to znakomita okazja, by poznać jego metody pracy i spojrzeć na erpegi z zupełnie innej perspektywy.

Jason Durall, czyli człowiek wielu talentów

Jason Durall, Pyrkon 2020, Festiwal Fantastyki Pyrkon

Jason Durall jest pisarzem, projektantem, playtesterem, korektorem, edytorem, konsultantem i menedżerem liniowym w branży gier RPG od prawie 25 lat. Swoją pracą przyczynił się do stworzenia gier tak różnorodnych i rozpoznawalnych jak „Achtung! Cthulhu”, „Amber Diceless Roleplaying”, „Battlestar Galactica”, „Conan”, „Dragon Lords of Melnibone”, „A Game of Thrones”, „The Laundry”, „The Lord of the Ring Roleplaying Game”, „Lords of Gossamer & Shadow”, „Serenity”, „Silver Age Sentinels”, „Supernatural” oraz „World War Cthulhu”, ale najbardziej znany jest z wydania edycji „Big Gold Book” pozycji „Basic Roleplaying”.

Jego kariera zawodowa obejmowała branżę gier komputerowych, kierował zespołami kreatywnymi i / lub projektowymi przy „Shadowbane”, „Wizard101”, „Pirate101” i „Drakensang Online”. Jason jako pełnoetatowy pisarz i producent zarządza projektem “Robert E. Howard’s Conan: Adventures in an Age Undreamed Of” Modiphiusa i jest edytorem linii Chaosium przy nagradzanej nagrodą ENnie nowej edycji gry RPG RuneQuest Roleplaying in Glorantha. Mieszka w Berlinie w Niemczech.

Tagi: , , ,

Miłośnik starej trylogii SW i LOTR, który żałuje, że wciąż nikt nie nakręcił ekranizacji "Hobbita". Jego ukochany film SF to "Plan dziewięć z kosmosu". Motto życiowe: „jeszcze tylko jeden odcinek i biorę się za robotę”.


Komentarze