Przeskocz do treści
Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left Logo Date Slogan PL Slogan EN
Strona główna » Blog » Program » Trudi Canavan gościem Pyrkonu 2020!

Trudi Canavan gościem Pyrkonu 2020!

Blok literacki nie próżnuje. Mało tego! Ogłaszanie gości rozpoczyna z przytupem, bo od autorki światowej sławy. Z przyjemnością ogłaszamy, że na jubileuszowej edycji Pyrkonu pojawi się… Trudi Canavan!

Trudi Canavan przedstawiać nie trzeba

Źródło: https://wikipedia.org/

Australijska ilustratorka, projektantka i – co najważniejsze – pisarka. Zadebiutowała w 1999 roku historią „Szepty dzieci mgły”, które zostało wyróżnione nagrodą Aurealis dla najlepszego opowiadania fantasy. Już dwa lata później świat ujrzała powieść „Gildia magów”, będąca pierwszym tomem „Trylogii Czarnego Maga”, której ostatni tom wydano w 2003 roku. Książki te odniosły międzynarodowy sukces, o czym świadczy fakt, że prawa do jej tłumaczenia sprzedano już do kilkunastu krajów!

Trudi Canavan na swoim koncie ma także trylogię „Era pięciorga”, serię „Prawo Millenium” oraz kontynuację opowieści rozpoczętej w jej debiutanckiej serii – „Trylogię zdrajcy”, gdzie głównym bohaterem jest syn Sonei i Akkarina.

To już czwarta wizyta autorki w Polsce, jednak pierwsza na Pyrkonie. Zgotujecie jej huczne powitanie?

Tagi: , , , ,

Istota, która podobno nigdy nie śpi, bo czyta książki, ogląda filmy i nadrabia serialowe zaległości. Gdyby była demonem, to komponentami niezbędnymi do jej przywołania byłyby: kawa, czekolada, jabłecznik z cynamonem i lody bakaliowe. Jeśli nie wypełnia jej jedzenie, to robi to frustracja.


Komentarze