Przeskocz do treści
Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left Logo Date Slogan PL Slogan EN
Strona główna » Blog » Program » Twórca krakowskiego superbohatera na Pyrkonie – Rafał Szłapa w Bloku Komiksowym!

Twórca krakowskiego superbohatera na Pyrkonie – Rafał Szłapa w Bloku Komiksowym!

W festiwalowym Bloku Komiksowym nie może oczywiście zabraknąć superbohaterskich akcentów, a tym bardziej – naszych krajowych! Odwiedzi nas Rafał Szłapa, uzdolniony absolwent krakowskiego ASP, który znany jest z wielu prac. Nie jest jednak tajemnicą, że jego najbardziej popularne dzieło to seria o Blerze – współczesnym, polskim superbohaterze, który doczekał się już 7 tomów swoich przygód.

Jesteście ciekawi, jak przebiegał proces kreatywny każdej z części? Co było inspiracją do powstania postaci? Na te i wiele innych pytań będziecie mogli poznać odpowiedzi na naszym Festiwalu!

Komiksy nie mają przed naszym gościem żadnych tajemnic!

Rafał Szłapa, Pyrkon 2020, Festiwal Fantastyki Pyrkon

Rafał Szłapa to absolwent ASP w Krakowie. Z wykształcenia artysta grafik. Z zawodu twórca ilustracji książkowych i prasowych, projektów do gier komputerowych, planszowych i karcianych oraz okładek książek. Przez lata związany z reklamą, do której stworzył setki storyboardów reklamowych. Z potrzeby serca, scenarzysta i rysownik komiksów. Nasz gość to również twórca krótkich opowieści publikowanych na łamach prasy i w magazynach komiksowych. W swojej karierze zajmował się również rysowaniem komiksów historycznych i reklamowych. Od 2010 roku jako scenarzysta, rysownik i wydawca tworzy w ramach cyklu w klimatach superbohatersko-horrorowych pt. „Bler”. Autor plakatu i oprawy graficznej do 29. Edycji Międzynarodowego Festiwalu komiksu i gier w Łodzi.

W ostatnim roku Rafał Szłapa zadebiutował na rynku amerykańskim jako autor rysunków do komiksu dla wydawnictwa Capstone.

Tagi: , , ,

Miłośnik starej trylogii SW i LOTR, który żałuje, że wciąż nikt nie nakręcił ekranizacji "Hobbita". Jego ukochany film SF to "Plan dziewięć z kosmosu". Motto życiowe: „jeszcze tylko jeden odcinek i biorę się za robotę”.


Komentarze