Przeskocz do treści
Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left Logo Date Slogan PL Slogan EN
Strona główna » Blog » Program » Z meekhańskiego pogranicza wprost na Pyrkon – Robert M. Wegner gościem Bloku Literackiego!

Z meekhańskiego pogranicza wprost na Pyrkon – Robert M. Wegner gościem Bloku Literackiego!

Blok Literacki wciąż utrzymuje wysoką formę i ogłasza następne głośne nazwisko w swoim programie! Gościem Pyrkonu 2020 został właśnie jeden z najbardziej poczytnych polskich twórców fantastyki – Robert M. Wegner. Będzie to dla niego kolejna wizyta na naszym Festiwalu!

Robert M. Wegner to pisarz, którego polskim czytelnikom nie trzeba chyba przedstawiać. Zadebiutował na początku XXI wieku i od tego momentu stale gości na półkach fanów fantastyki w Polsce i krajach ościennych. Jego najbardziej znanym dziełem jest oczywiście cykl „Opowieści z meekhańskiego pogranicza”. Pogranicze to także stale przewijający się motyw podczas wizyt Roberta Wegnera na Pyrkonie. Często dostanie się na spotkanie z nim graniczy z cudem ze względu na olbrzymie zainteresowanie. Warto więc jak najszybciej ustawić się w kolejce przed salą prelekcyjną – na pewno nie będziecie tego żałować!

Robert M. Wegner prywatnie i zawodowo

Robert Wegner, Pyrkon 2020, Festiwal Fantastyki Pyrkon
fot. Mikołaj Starzyński

Polski pisarz autor opowiadań i powieści fantastycznych na stałe mieszkający i pracujący na Śląsku. Mąż wspaniałej kobiety i ojciec dwóch niesamowitych córek. Debiutował w 2002 roku w miesięczniku Science Fiction opowiadaniem „Ostatni lot Nocnego Kowboja” a pierwszą książkę wydał w 2009 roku w wydawnictwie Powergraph, z którym jest związany do dziś. Znany najbardziej z cyklu fantasy zatytułowanego „Opowieści z meekhańskiego pogranicza” choć ma na koncie także opowiadania SF. Laureat licznych nagród literackich m.in. Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla, Nagrody Sfinks, wyróżnienia Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego. Jego książki są tłumaczone na język czeski, rosyjski i ukraiński.

Tagi: , , ,

Miłośnik starej trylogii SW i LOTR, który żałuje, że wciąż nikt nie nakręcił ekranizacji "Hobbita". Jego ukochany film SF to "Plan dziewięć z kosmosu". Motto życiowe: „jeszcze tylko jeden odcinek i biorę się za robotę”.


Komentarze