Przeskocz do treści Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left
Strona główna » Blog » Program » Szymon Górnicki pierwszym prelegentem Bloku Naukowego!

Szymon Górnicki pierwszym prelegentem Bloku Naukowego!

Blok Naukowy ma zaszczyt poinformować, że na Pyrkonie 2019 pojawi się – paleontolog i paleoartysta – Szymon Górnicki! 

Szymon Górnicki i jego zainteresowania!

Na tegorocznym Pyrkonie będziecie mieć niesamowitą okazję, by poszerzyć swoją wiedzę! A to za sprawą zaproszonego prelegenta! Szymon Górnicki to człowiek o nietuzinkowych zainteresowaniach – jest zarówno paleontologiem, jak i paleoartystą. Oznacza to, że nie tylko bada skamieniałości, by na ich podstawie dowiedzieć się jak kiedyś wyglądało życie na naszej planecie, ale także – na wiele sposobów – odtwarza wygląd prehistorycznego świata.

To jednak jeszcze nie wszystko! Szymon od dziecka fascynował się dinozaurami. Poza tym interesuje się jeszcze fantastyką, popkulturą oraz modelarstwem.

Szymon i jego dorobek!

Szymon to absolwent geologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest również autorem artykułów naukowych (w tym pierwszych polskojęzycznych publikacji o paleosztuce!), ilustracji, modeli oraz wywiadów. Prowadzi również zajęcia dla dzieci, opowiadając najmłodszym o dinozaurach, skamieniałościach i prehistorii.

Zaintrygowani? Chcecie dowiedzieć się czym dokładnie zajmuje się paleoartysta? Serdecznie zapraszamy na prelekcje Szymona!

Tagi: , ,

Istota, która podobno nigdy nie śpi, bo czyta książki, ogląda filmy i nadrabia serialowe zaległości. Gdyby była demonem, to komponentami niezbędnymi do jej przywołania byłyby: kawa, czekolada, jabłecznik z cynamonem i lody bakaliowe. Jeśli nie wypełnia jej jedzenie, to robi to frustracja.