Przeskocz do treści Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left
Strona główna » Blog » Program » Twórcy serialu „Miraculum: Biedronka i Czarny Kot” w Bloku Filmowo-Serialowym!

Twórcy serialu „Miraculum: Biedronka i Czarny Kot” w Bloku Filmowo-Serialowym!

Do najbliższego Pyrkonu zostały już tylko niecałe dwa miesiące. Nie oznacza to jednak wcale, że zakończyliśmy ogłaszanie gości. Tym razem aż dwóch naraz – Thomas Astruc oraz Wilfried „Winny” Pain! Spotkania z nimi odbędą się w Bloku Filmowo-Serialowym.

Nasi goście przyjadą do Poznania z Francji. W swoich dotychczasowych karierach współtworzyli wiele seriali animowanych. Ich głównym zajęciem jest obecnie praca nad serialem „Miraculum: Biedronka i Czarny Kot”. Przypominamy, że to nie jedyne osoby związane z tym tytułem, które odwiedzą tegoroczny Pyrkon. W Bloku Filmowo-Serialowym spotkacie również Martę Dobecką i Maksymiliana Bogumiła, którzy podkładają głosy w polskiej wersji językowej serialu Thomasa Astruca i Wilfrieda Paina.

Od „Misji Kleopatra” do hitowych seriali animowanych – Thomas Astruc i jego droga do sławy.

Thomas Astruc, Pyrkon 2019, Festiwal Fantastyki PyrkonThomas Astruc rozpoczął swoją karierę w zawodzie storyboardzisty przy popularnych filmach fabularnych (Wasabi, Asterix i Obelix: Misja Kleopatra) i międzynarodowych animacji telewizyjnych (Odlotowe agentki, W.I.T.C.H: Czarodziejki). W 2007 zaczął reżyserować animowane seriale telewizyjne Mikado oraz Wakfu.

Od 2014 roku jest twórcą i reżyserem serialu animowanego Miraculum: Biedronka i Czarny Kot, współprodukowanego przez ZAG oraz ON kids&family. Jako światowej klasy serial animowany, Miraculum zgromadził wokół siebie aktywną społeczność milionów fanów z całego świata. Emitowany w ponad 130 krajach, serial ten fascynuje zarówno młodych jak i starszych odbiorców.

Bohaterka, którą stworzył, ilustruje i ukazuje zjawisko „girl power”, i perfekcyjnie uosabia swoją epokę. W centrum zespołu utalentowanych autorów i współtwórców, Thomas Astruc rozwija, pisze i obecnie reżyseruje sezony 3, 4 i 5 serialu. Bierze także udział w tworzeniu animowanego filmu Miraculum zaplanowanego na 2021 r.

Wilfried Pain to żywy dowód na to, że pasja do kina może zaprowadzić człowiWilfried Pain, Pyrkon 2019, Festiwal Fantastyki Pyrkoneka daleko

Urodzony w roku 1979 w Paryżu, od dziecka pasjonujący się kinem Wilfried Pain uczęszczał do szkoły Gobelins, którą ukończył w roku 2005. Kultowa japońska seria Evangelion stanowi jego główne źródło inspiracji i popycha go do tworzenia bogatych i inspirujących projektów.

Swoją karierę w Method Animation rozpoczął w 2006 wraz z Thomasem Astruciem tworząc serial Mikado jako storyboardzista i pierwszy asystent. Później w latach 2007-2013 pracował dla studia Ankama, współreżyserując popularny serial Wakfu.

W 2013 dołączył do Thomasa Astruca w ZAG oraz Method Animation, gdzie współreżyserował znaną na całym świecie, wielokrotnie nagradzaną serię Miraculum: Biedronka i Czarny Kot. Obecnie pracuje nad długo oczekiwanymi sezonami 3, 4 i 5 serialu.

Tagi: , , ,

Miłośnik starej trylogii SW i LOTR, który żałuje, że wciąż nikt nie nakręcił ekranizacji "Hobbita". Jego ukochany film SF to "Plan dziewięć z kosmosu". Motto życiowe: „jeszcze tylko jeden odcinek i biorę się za robotę”.