Festiwal Fantastyki 13-15.06.2025 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

I Ty możesz zostać bohaterem i pomóc zwierzakom dzięki akcji Wszystkie Zwierzaki są fantastyczne!

Podczas tegorocznej edycji Pyrkonu będziecie mieć okazję, aby zostać bohaterem dla grupy fantastycznych zwierzaków! Wraz z Fundacją Pomocy Zwierzętom Kłębek organizujemy zbiórkę na rzecz kłębkowych podopiecznych. Pomóc możecie na wiele sposobów! Jeśli los zwierzaków nie jest Wam obojętny, gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w zbiórce i odwiedzenia kłębkowo-pyrkonowego stoiska, gdzie dowiecie się więcej o Fundacji oraz samej akcji! Co więcej, na miejscu czekać na Was będą zdjęcia i opisy wspaniałych podopiecznych Fundacji. Kto wie, może podczas spotkania zobaczycie swoją kocią bratnią duszę? 😊

Akcja to wspaniała, zachęcamy do pomagania!

Kłębkowo-pyrkonowe stoisko znajdziecie w Hali 3, gdzie możecie przekazać dary rzeczowe. Listę potrzebnych produktów znajdziecie poniżej. Warto zwrócić uwagę, że mokra karma to nie jedyna z rzeczy, która jest w Fundacji potrzebna 😉

Lista potrzebnych rzeczy:

Karma puszkowa:
– Dolina Noteci Czarna (dostępna w sklepach zoologicznych i Rossmanie)
– MaxiNatural (dostępna w Biedronce)
– SelectGold, Wilderness, RealNature (dostępne w MaxiZoo)
– Animonda Carrny, WildFreedom, catz finefood, Gusto, Grau, Cosma (dostępne na
Zooplusie)


Żwirek:
– drewniany pellet dostępny w marketach budowlanych,
– drewniany CatsBest Eko Plus,
– kukurydziany Benek Corn.

Artykuły chemii gospodarczej:
– mocne worki na śmieci 30 i 60 litrów,
– płyn do mycia podłóg,

– płyn do mycia naczyń,

– kostki do zmywarki,
– proszek do prania,
– ręczniki papierowe w rolce,
– mokre chusteczki typu Presto.

Artykuły dla zwierząt:
– transportery z tworzywa np. Gulliver,
– zabawki,

– tekturowe drapaki,

– legowiska,

– hamaki do klatek.

Stoisko jest blisko wejścia, dzięki czemu będziecie mogli po przyjściu na teren Targów szybko i łatwo przekazać dary 🙂

W jaki sposób możecie jeszcze pomóc? 

Oprócz przyniesienia darów, możecie również przekazać pieniądze na rzecz Fundacji (gotówka) lub zeskanować kod QR do zbiórki Pyrkon i Fantastyczne zwierzęta pomaga kotom! – datki można przekazywać już teraz.

Poza tym Kłębkowi można także pomóc poza Pyrkonowym czasem, zgłaszając się do wolontariatu w kociarni, pamiętając o nich przy rozliczaniu podatków (1%) oraz wspomagając rzeczowo i finansowo.

Dwa super bonusy

Mamy dla Was jeszcze dwie super akcje! Odbędzie się prelekcja, podczas której posłuchacie o ciekawostkach dotyczących kotów: opieki nad nimi, behawiorystyki czy adopcji. Będzie to także okazja, by po prostu porozmawiać o zwierzętach z ludźmi o ogromnej wiedzy.


Na stoisku znajdziecie też galerię dwudziestu wyselekcjonowanych kandydatów na kocich towarzyszy życia. Członkowie Fundacji opowiedzą Wam o poszczególnych zwierzętach i odpowiedzą na nurtujące Was pytania. Kto wie, może okaże się, że to właśnie podczas Pyrkonu kot trafi na swojego człowieka, z którym już na zawsze będą razem?

A już teraz zachęcamy Was do odwiedzenia strony Fundacji, którą znajdziecie poniżej:
https://www.facebook.com/fundacjaklebek

Awatar autora

O autorze

Agnieszka Mróz

Osoba pogrążona we własnych myślach, którą tylko nieliczni potrafią zrozumieć. Kocha książki, mangi i anime. Czytanie rozbudziło w niej miłość do pisania. Bujna wyobraźnia i uwielbienie fantastyki doprowadziły do tego, że chce zyskać moc kreowania nowych światów, w których można spotkać ulubionych bohaterów.