Przeskocz do treści Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left
Strona główna » Dostępny Pyrkon

Dostępny Pyrkon

Udogodnienia dla niepełnosprawnych

Na Pyrkonie dbamy o komfort wszystkich gości. Dlatego też robimy co w naszej mocy, by przygotować wszelkie możliwe udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, by jak najlepiej wykorzystać możliwości, które mamy.

Na Pyrkonie zapewniamy dla Waszej wygody

  • kasę priorytetową – osoby o widocznej niepełnosprawności będą kierowane do kasy priorytetowej, gdzie zakupią bilet poza kolejką, a ochrona umożliwi im przejście obok bramki z kołowrotkami. Oświadczenia o niepełnosprawności nie są wymagane;
  • darmowy wstęp dla opiekuna osoby niepełnosprawnej – opiekunem jest jedna osoba, którą wskaże niepełnosprawny. Poświadczenia pisemne nie są wymagane;
  • parking na terenie MTP – zaparkować na terenie targów można po okazaniu plakietki niepełnosprawnego i identyfikatora pyrkonowego, dlatego pamiętajcie, by najpierw kupić wejściówkę lub odebrać identyfikator za bilet kupiony przez Internet;
  • możliwość dotarcia na wózku do każdego pawilonu;
  • windy w każdym pawilonie;
  • toalety dla niepełnosprawnych w pawilonach 5, 6A, 8, 10, 15 oraz w holu wschodnim.

Szczegółowe informacje będzie można znaleźć na mapach zamieszczonych na www.pyrkon.pl, na których będziecie mogli zapoznać się z umiejscowieniem wejść, wind i specjalnie przystosowanych toalet. Jeśli zaś będziecie chcieli zorientować się w udogodnieniach dla niepełnosprawnych w trakcie Pyrkonu, wystarczy, że odwiedzicie dowolny Punkt Informacji.

Wejściówki dla opiekunów osób niepełnosprawnych będą dostępne zarówno w holu północnym (w kasach), jak i holu wschodnim (przy wymianie biletów z przedsprzedaży).

Wejściówka dla opiekuna jest wydawana wyłącznie razem z identyfikatorem dla osoby niepełnosprawnej. To oznacza, że w holu północnym odbiór wejściówki dla opiekuna jest możliwy tylko w momencie zakupu biletu przez osobę niepełnosprawną, której towarzyszy. W holu wschodnim opiekun odbiera wejściówkę równocześnie z wymianą pakietu przedsprzedażowego osoby niepełnosprawnej.

W związku z tym nie ma możliwości odbioru wejściówki opiekuna w innym miejscu.

Na teren Festiwalu można wejść także z psem przewodnikiem. W Biurze Festiwalowym otrzymacie woreczki na psie odchody, a na Wasze życzenie wolontariusze naleją Waszemu zwierzakowi miskę świeżej wody.

Wejście na prelekcje

  • Osoby niepełnosprawne mogą się zgłosić do gżdacza salowego kierującego ruchem uczestników wchodzących na prelekcję – wtedy zostaniecie wpuszczeni poza kolejką.
  • W przypadku prelekcji w salach rejestrowanych pierwszeństwo mają osoby zarejestrowane, które kupiły bilet w przedsprzedaży. Kiedy zaczynają być wpuszczani uczestnicy bez rejestracji, obowiązuje zasada jak wyżej.
  • Osoby na wózkach będą kierowane na przód sali.

Ważne: Zachęcamy Was do uprzedzania, że w tym roku będziecie z nami, i zgłaszania nam swoich potrzeb oraz sugestii, co do usprawnień, które moglibyśmy wprowadzić. W ten sposób będziemy mogli przygotować się jeszcze lepiej. Piszcie do nas na adres: niepelnosprawni@pyrkon.pl.