Przeskocz do treści
Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left Logo Date Slogan PL Slogan EN Discord
Strona główna » Dostępny Pyrkon

Dostępny Pyrkon

UDOGODNIENIA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Na Pyrkonie dbamy o komfort wszystkich gości. Dlatego też robimy co w naszej mocy, by przygotować wszelkie możliwe udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, by jak najlepiej wykorzystać możliwości, które mamy.

NA PYRKONIE ZAPEWNIAMY DLA WASZEJ WYGODY

  • kasę priorytetową – osoby o widocznej niepełnosprawności będą kierowane do kasy priorytetowej, gdzie zakupią bilet poza kolejką, a ochrona umożliwi im przejście obok bramki z kołowrotkami. Oświadczenia o niepełnosprawności nie są wymagane;
  • parking na terenie MTP – zaparkować na terenie targów można po okazaniu karty parkingowej osoby niepełnosprawnej i identyfikatora pyrkonowego, dlatego pamiętajcie, by najpierw kupić wejściówkę lub odebrać identyfikator za bilet kupiony przez Internet, niestety ze względu na ograniczoną powierzchnię terenu MTP, nie możemy zagwarantować dostępności miejsc parkingowych;
  • możliwość dotarcia na wózku do każdego pawilonu;
  • windy w każdym pawilonie;
  • toalety dla niepełnosprawnych w pawilonach 5, 6A, 8, 10, 15 oraz w holu wschodnim.

Szczegółowe informacje będzie można znaleźć na mapach zamieszczonych na www.pyrkon.pl, na których będziecie mogli zapoznać się z umiejscowieniem wejść, wind i specjalnie przystosowanych toalet. Jeśli zaś będziecie chcieli zorientować się w udogodnieniach dla niepełnosprawnych w trakcie Pyrkonu, wystarczy, że odwiedzicie dowolny Punkt Informacji.

Na teren Festiwalu można wejść także z psem przewodnikiem. W Biurze Festiwalowym otrzymacie woreczki na psie odchody, a na Wasze życzenie wolontariusze naleją Waszemu zwierzakowi miskę świeżej wody.

AKREDYTACJA:

  • Dla osób niepełnosprawnych przewidziana jest kasa o ułatwionym dostępie.
  • Opiekun bądź asystent osoby niepełnosprawnej, zgodnie z obowiązującym prawem musi mieć ukończone 18 lat. Wyjątkiem obowiązującym na naszym festiwalu są osoby znajdujące się w pierwszej linii pokrewieństwa, które jako asystent osoby niepełnosprawnej powinny mieć ukończone 14 lat.

PRELEKCJE:

  • Osoby niepełnosprawne, które chcą skorzystać z możliwości wejścia do sali poza kolejką osób niepreakredytowanych, zobowiązane są poinformować o tym fakcie obsługę sali przynajmniej 10 minut przed rozpoczęciem prelekcji. Osoba niepełnosprawna ustawia się w kolejce dla osób preakredytowanych i wchodzi do sali tuż po nich, przed kolejką osób niepreakredytowanych. W wypadku, gdy sala nie jest rejestrowana, osoba niepełnosprawna zgłasza obsłudze sali chęć wejścia do niej nie mniej niż na 10 minut od rozpoczęcia punktu programu.
  • Osoby poruszające się na wózkach mogą zająć miejsce w ciągu komunikacyjnym, jednakże opiekun musi zająć standardowe miejsce siedzące, w pobliżu osoby niepełnosprawnej, lub poczekać na nią w pobliżu sali.
  • W wypadku całkowitego zapełnienia sali nie ma możliwości dostawienia dodatkowych miejsc dla osób niepełnosprawnych. W wypadku punktów w całości rejestrowanych osoby niepełnosprawne aby wejść do sali zobowiązane są uzyskać preakredytację na punkt programu na zasadach ogólnych.

W wypadku sytuacji spornych, decyduje organizator odpowiedzialny za daną strefę (akredytację bądź salę). Decyzje organizatora są nieodwołalne, zaś nie respektowanie ich uznawane jest za łamanie regulaminu i może skutkować usunięciem z imprezy.

W tym roku nie będą dostępne bilety dla opiekunów osób niepełnosprawnych. Do podjęcia tej trudnej decyzji zmusiły nas przykre okoliczności. W ostatnich latach dochodziło do tak nieprzyjemnych zachowań jak odsprzedaż przepustek dla opiekunów innym uczestnikom czy wręcz wyłudzanie wejściówek dla osób, które opiekunami nie były.  Podczas ubiegłorocznej edycji podjęliśmy próby uregulowania ich dystrybucji, jednak wciąż spotykamy się z ogromną liczbą przypadków, w których wejściówki te wykorzystywane są niezgodnie z przeznaczeniem. W związku z tym z przykrością informujemy, że podczas Pyrkonu 2020 jesteśmy zmuszeni całkowicie z nich zrezygnować.

Decyzja ta została podjęta w trosce o każdego z uczestników Pyrkonu. Nagminne naginanie zasad wydawania bezpłatnych wejściówek dla opiekunów osób niepełnosprawnych prowadziło też do powstawania sytuacji skrajnie niesprawiedliwych w stosunku do innych uczestników Festiwalu.

Zachęcamy Was do uprzedzania, że w tym roku będziecie z nami, i zgłaszania nam swoich potrzeb oraz sugestii, co do usprawnień, które moglibyśmy wprowadzić. W ten sposób będziemy mogli przygotować się jeszcze lepiej. Piszcie do nas na adres: niepelnosprawni(at)pyrkon.pl.