Goście Pyrkonu
-
Strefa Mangi i Anime
0MindaRynMindaRyn to wokalistka, której śpiew można usłyszeć w takich anime jak Tensura, Arifureta, albo ULTRAMAN BLAZER.
Pochodząca z Tajlandii śpiewaczka zetknęła się z anime we wczesnym wieku, by ostatecznie przeprowadzić się do Japonii i nagrywać piosenki do tamtejszych animacji. W listopadzie 2020 roku zadebiutowała singlem “BLUE ROSE knows” – endingiem do anime By the Grace of the Gods. W późniejszym czasie nagrała również utwory do That Time I Got Reincarnated as a Slime, Arifureta: From Commonplace to World’s Strongest, ULTRAMAN BLAZER oraz wielu innych serii. Szczególnie duży rozgłos przyniosła jej czołówka drugiej części That Time I Got Reincarnated as a Slime – Season 2, która uzyskała wynik ponad 37 milionów wyświetleń. Zdobycie międzynarodowej sławy ułatwiła jej biegła znajomość aż trzech języków – rodzimego tajskiego oraz japońskiego i angielskiego. Swoją artystyczną działalność MindaRyn rozpoczęła od publikowania coverów utworów z anime, a na chwilę obecną jej nagrania osiągają 120 milionów odsłuchań. Artystka nie ogranicza swojej działalności wyłącznie do Japonii i często występuje na różnych wydarzeniach muzycznych na całym świecie. -
Strefa Fimowo-Serialowa
0Bruce BoxleitnerBruce Boxleitner jest amerykańskim aktorem telewizyjnym i filmowym, który zdobył rozgłos przede wszystkim dzięki swojej roli kapitana Johna J. Sheridana w kultowym serialu „Babilon 5” oraz wystąpieniu w ikonicznym filmie science fiction z 1982 roku, „Tron”.
Początki kariery aktorskiej Bruce’a miały miejsce na deskach teatru w Chicago, jednak przeniesienie się do Los Angeles otworzyło przed nim drzwi do świata telewizji. Występował w różnych produkcjach, w tym w serialach takich jak „Hawaii Five-0” oraz „Jak zdobywano Dziki Zachód”. W 1994 roku dołączył do obsady „Babilon 5”, co przyniosło mu trwałe miejsce w sercach fanów kosmicznych produkcji. Jednak to rola w filmie „Tron” i jego kontynuacji „Tron: Dziedzictwo” utrwaliła jego pozycję jako aktora science fiction.
Oprócz aktorstwa, Bruce Boxleitner jest także producentem filmowym, aktorem głosowym i autorem książek science fiction, w tym „Frontier Earth” i „Frontier Earth: Searcher”.
Niezwykle ciekawym projektem, na którym obecnie pracuje, jest jego udział w nowej animowanej produkcji zatytułowanej „Babilon 5: The Road Home”, gdzie wciela się w postać animowanego kapitana Johna Sheridana. Oczekiwania wobec tej produkcji rosną, a fani z niecierpliwością oczekują na jej premierę. -
Strefa Fimowo-Serialowa
1Claudia ChristianClaudia Christian jest aktywną w przemyśle filmowym i telewizyjnym aktorką przez 40 lat. Zagrała w ponad 50 filmach i stworzyła setki godzin programów telewizyjnych. Obecnie Claudia występuje w roli kapitana LAPD w serialu „911” na antenie Foxa oraz gra główne role w serialach Netflixa „Krew Zeusa” i „DOTA”.
Claudia użycza swojego charakterystycznego głosu w niektórych z największych gier na świecie, w tym w „SkyRim”, „Guild Wars 2”, „World of Warcraft”, „StarCraft”, „Call of Duty”, „Halo” i „Fallout 4”.
Jest autorką dwóch książek autobiograficznych: „My Life with Freaks and Geeks” oraz „Babylon Confidential”, a także powieści science fiction „Wolf’s Empire”, książki kucharskiej „Snack Hacks” i thrillera „Original”. Jej najnowsza powieść, opowiadająca o szpiegach w epoce elżbietańskiej, „Bastard”, zostanie wydana w 2023 roku przez wydawnictwo Tor/Macmillan.
Claudia jest najbardziej rozpoznawalnym na świecie orędownikiem metody Sinclair (TSM), leczenia zaburzeń używania alkoholu. W 2013 roku założyła swoją organizację non-profit C3 Foundation (www.cthreefoundation.org), aby zwiększać świadomość na temat tego leczenia. Jest terapeutką uzależnień od narkotyków i alkoholu oraz wygłasza prelekcje na całym świecie, edukując i lobbingując za leczeniem medycznym nadużywania alkoholu. Jej nagrodzony film dokumentalny o TSM, „One Little Pill”, uratował niezliczone życia. -
Strefa Fimowo-Serialowa
1Lucy MartinLucy Martin to brytyjska aktorka, która zdobyła rozgłos dzięki swojej roli Ingrid, żony zarówno Björna Lothbroka, jak i Haralda Pięknowłosego, w popularnym serialu „Wikingowie”.
Jej kariera aktorska rozpoczęła się od stypendium na kursie teatru muzycznego w prestiżowej szkole teatralnej Tring Park, a później przeniosła się na londyński West End, gdzie występowała w znanych produkcjach, takich jak „Dirty Dancing”, „Jersey Boys” i „Mamma Mia”.
Pierwszym wystąpieniem Lucy na małym ekranie było jej pojawienie się w roli Penny w serialu „Riviera”, jednak to dopiero jej rola Ingrid w „Wikingach” przyniosła jej międzynarodową sławę. Dołączyła do obsady tego serialu w 2019 roku, i jej postać była obecna w szóstym sezonie. Od tego czasu aktorka rozszerza swoje umiejętności na duży ekran, zagrała już w trzech pełnometrażowych filmach.
Lucy Martin jest nie tylko utalentowaną aktorką, ale także posiada wiele innych umiejętności artystycznych. Gra na pianinie, śpiewa mezzosopranem, a także doskonale opanowała różne style tańca, w tym balet, taniec współczesny, towarzyski, hip-hop, jazz, latynoamerykański, swing/jive i tango, potrafi również stepować. -
Strefa Fimowo-Serialowa
0Clive StandenClive Standen jest brytyjskim aktorem o szerokim dorobku na scenie teatralnej, filmowej i telewizyjnej. Rozpoczął swoją karierę aktorską jako absolwent London Academy of Music and Dramatic Art oraz jako członek zespołów aktorskich National Youth Theatre i National Youth Music Theatre. Jego debiutem telewizyjnym był występ w roli Martina Raynora w serialu „Waking the Dead” w 2004 roku.
Jednak to jego późniejsze role w serialach przyniosły mu rozgłos i uznanie. Szczególnie znany jest z roli Rolla w serialu „Wikingowie”, za którą zdobył pochwały zarówno krytyków, jak i widzów. Oprócz tego zagrał także postać Gawaina w serialu „Camelot” oraz pojawił się w filmie „Everest”. Fani serialu „Doktor Who” mogli go również zauważyć w jednym z odcinków.
Poza aktorstwem, Clive Standen jest miłośnikiem fantastyki, zwłaszcza sag nordyckich, które opisują mityczny Ragnarok. Ponadto trenuje sztuki walki i ma doświadczenie jako kaskader, w tym jazda konna i szermierka. Był również niepokonanym mistrzem kraju w tajskim boksie. -
Strefa Literacka
2Peter V. BrettPeter V. Brett jest autorem niezwykle popularnego cyklu demonicznego, którego pierwszy tom – Malowany Człowiek – ukazał się w 2008 roku. Cykl demoniczny sprzedał się w ponad czterech milionach egzemplarzy, przetłumaczonych na dwadzieścia siedem języków. Można więc śmiało powiedzieć, że jego powieści znane są jak świat długi i szeroki.
Akcja cyklu demonicznego toczy się w świecie, gdzie nocą po ziemi grasują demony, których nadrzędnym celem jest atakowanie i mordowanie ludzi. Jedyną ochronę przed nimi zapewniają runiczne kręgi, magiczne artefakty oraz… garść ludzi, którzy nie boją się stawić czoła potworom z otchłani.
Na cykl demoniczny składa się pięć powieści (w Polsce podzielonych na dwie księgi każda), a także z jednej samodzielnej powieści oraz z trzech opowiadań. W Polsce powieści Autora ukazują się nakładem wydawnictwa Fabryka Słów.
Peter V. Brett studiował na uniwersytecie w Buffalo, gdzie zdobył licencjat z literatury angielskiej oraz krótko zgłębiał historię sztuki. Zawodowo zajmował się prowadzeniem sklepu z komiksami, a następnie przez dziesięć lat pracował w wydawnictwie medycznym, przez co – jak sam dzisiaj ocenia – roztrwonił najlepszą dekadę swojego życia.
Od dzieciństwa był fanem fantastyki, komiksów oraz gier fabularnych. Peter podkreśla, że jego pierwszą znaczącą lekturą (taką, wiecie, niezwiązaną z nauką w szkole i pozbawioną obrazków) był Hobbit. Jak sam utrzymuje, była to jedna z rzeczy, która ukształtowała go jako człowieka i pisarza. -
Strefa Mangi i Anime
1BURNOUT SYNDROMESPoznajcie BURNOUT SYNDROMES-zespół stojący za utworami do takich anime jak Haikyu!!, Dr. STONE i Gintama.
BURNOUT SYNDROMES to założona w 2005 roku trzyosobowa formacja z Osaki. Tworzona przez jej członków muzyka została doceniona przez studio animacji “Production I.G”, co zaowocowało użyciem ich singli w czołówkach dla drugiego (“FLY HIGH!!”), trzeciego (“Hikariare”) oraz czwartego (“PHOENIX”) sezonu Haikyu!!. Zespół nagrał również „Good Morning World!” – opening do anime Dr. STONE oraz ending Gintamy, pod tytułem “Hanaichimonme”.
W skład zespołu wchodzi trzech wykonawców-gitarzysta i wokalista Kazuumi Kumagai, basista Taiyu Ishikawa oraz grający na perkusji Takuya Hirose.
Po raz pierwszy dali poznać się szerszej publiczności jako zdobywcy drugiego Grand Prix na “Senkou Rionette”, czyli przesłuchaniu konkursowym dla nastolatków, organizowanym przez TOKYO FM. Singiel “PHOENIX” został również nominowany do nagrody za najlepszy opening, podczas Crunchyroll Anime Awards 2020.
-
Koncerty
2Orkiestra Miasta PoznaniaOrkiestra Miasta Poznania może poszczycić się 65-letnią historią, koncertami w całej Polsce i Europie, nieprzerwaną obecnością w czołówce polskich orkiestr dętych i imponującą liczbą – ponad pięciuset – utworów w bibliotece nutowej!
Od lat stawiają na wysoką jakość wykonywanej muzyki, dlatego wszyscy członkowie Orkiestry Miasta Poznania to zawodowi muzycy. Zespół gra w całej Polsce, zarówno muzykę filmową, symfoniczną, jak i rozrywkową, dzięki czemu niezaprzeczalnie na stałe wpisał się w życie kulturalne Poznania i nie tylko.
To jedyna orkiestra dęta w Polsce, której repertuar filmowy i epicki w stu procentach oddaje oryginalne brzmienie utworów, a na żywo dostarcza niezapomnianych przeżyć. Wybitne aranżacje muzyki można usłyszeć w autorskiej serii koncertów EPIC MUSIC & LIGHTS oraz EPIC MUSIC & SKY.
-
Koncerty
13Nocny KochanekNocny Kochanek to muzycznie klasyczny heavy metal inspirowany gigantami gatunku, co słychać na pierwszy rzut…ucha. Tekstowo – mają być jaja, a utwory koniecznie muszą opierać się na faktach, czasami nawet autentycznych… Wykorzystując humor, dystans do świata, pastisz i gry językowe, Nocny Kochanek rysuje obraz polskiej subkultury metalowej, ale nie tylko. Grupa powstała w 2012, jako alter ego Night Mistress. Wówczas reżyser Bartek Walaszek poprosił zespół o nagranie utworu o legendarnym już Docencie. „Minerał Fiutta” znalazł się w pełnometrażowej kreskówce „Kapitan Bomba – Zemsta Faraona” i do tej pory pozostaje hymnem zespołu, skandowanym przez publikę na każdym koncercie. Zespół miał być chwilowym żartem i oddechem od poważnego grania w Night Mistress. Gdy okazało się, że rozbawił także publiczność, a i członkowie grupy czuli się lepiej w jajcarskim wydaniu, został z chłopakami na dłużej.